huawei

Nowy „składak” od Huawei już we wrześniu?

Last updated:

Najnowsze przecieki sugerują, że Huawei przygotowuje się do premiery swojego nowego składanego smartfona – Mate X6. Według informacji ujawnionych przez źródła bliskie firmie, urządzenie ma zostać zaprezentowane w trzecim kwartale 2024 roku.

Mate X6 ma być wyposażony w zaawansowaną technologię składania ekranu, która ma zapewnić jeszcze lepszą wytrzymałość i płynność działania w porównaniu do poprzednich modeli. Przewiduje się, że ekran będzie większy i bardziej wyraźny, z zastosowaniem najnowszej technologii OLED, co ma zapewnić doskonałe wrażenia wizualne. Całość pod tym względem brzmi jak marketingowy bełkot z którego jak na razie niewiele wynika. Ma być lepiej, ale dokładnie nie wiemy w tym momencie jak bardzo.

Pod względem wydajności Mate X6 ma być napędzany najnowszym procesorem Kirin, co ma zagwarantować szybkie i efektywne działanie nawet przy intensywnym użytkowaniu. Dodatkowo, urządzenie ma być wyposażone w baterię o pojemności  z funkcją szybkiego ładowania. Osobiście jestem ciekaw jak będzie wyglądać sprawa aparatów w nowym smartfonie, czy Huawei pokusi się o implementowanie najmocniejszych fotograficznych rozwiązań znanych z nowych flagowców? Oczywiście czas pokaże, ale jeśli Huawei zdecyduje się na taki krok będzie to jeden z najlepszych fotograficznych składaków dostępnych na rynku. Jak na razie są to tylko moje przypuszczenia i analiza.

Premiera Huawei Mate X6 zaplanowana na trzeci kwartał 2024 roku z pewnością wzbudzi duże zainteresowanie wśród entuzjastów nowinek technologicznych. Jednak czy telefon w ogóle będzie dostępny w polskiej oficjalnej dystrybucji. Najpewniej przekonamy się dopiero po premierze urządzenia.