total war

Wkrótce poznamy Total War: Star Wars?

Last updated:

Creative Assembly już w ostatnim czasie po anulowaniu jednego ze swoich nowo powstających tytułów zapowiadało, że wróci do korzeni i będzie skupiało się na tworzeniu gier, które wychodzą im najlepiej.

Creative Assembly, znane z popularnej serii gier strategicznych Total War, może zaskoczyć fanów nowym projektem osadzonym w uniwersum Star Wars. Informacje te pojawiły się niedawno, wzbudzając duże zainteresowanie w społeczności graczy. Po zakończeniu prac nad grą Hyenas, która została anulowana z powodu niezadowalającej jakości i problemów produkcyjnych, Creative Assembly postanowiło skupić się na swoich mocnych stronach — strategiach czasu rzeczywistego (RTS). Zespół, znany z takich hitów jak Total War: Warhammer i Total War: Three Kingdoms, wraca do swoich korzeni, aby dostarczyć fanom kolejną epicką grę strategiczną.

Nowy projekt, choć jeszcze niepotwierdzony oficjalnie przez Creative Assembly, ma być osadzony w uniwersum Star Wars. Taki ruch byłby logicznym krokiem dla studia, które ma doświadczenie w tworzeniu złożonych gier strategicznych, łączących elementy taktyczne z zarządzaniem zasobami i prowadzeniem bitew na dużą skalę. Star Wars jako setting oferuje ogromne możliwości fabularne i strategiczne, co mogłoby uczynić nową grę hitem na miarę poprzednich produkcji studia.

Powrót Creative Assembly do korzeni i potencjalne połączenie ich doświadczenia z uniwersum Star Wars może przynieść fanom gier strategicznych coś wyjątkowego. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości powyższe plotki okażą się prawdą i zarówno fani Gwiezdnych Wojen, jak i dobrych gier strategicznych będą w siódmym niebie.

Jakie są wasze oczekiwania wobec gry Total War osadzonej w uniwersum Star Wars? Czy myślicie, że Creative Assembly poradzi sobie z takim projektem? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach.