samsung galaxy s22+

Samsung Galaxy S22, Galaxy S22+ oraz Galaxy S22 Ultra z Androidem 14 i One UI 6.0 w Polsce

Last updated:

Koreański producent już od pewnego czasu stał się jednym tym, który bardzo mocno postawił na długie wsparcie dla swoich urządzeń. Początkowo jeszcze dobre kilka temu Samsung był w ogonie jeśli chodzi o bieżącą aktualizację swoich smartfonów. Teraz sytuacja znacznie uległa prawie, mamy co najmniej cztery duże aktualizacje systemu sygnowanego zielonym robocikiem, a później przez kolejne dwanaście miesięcy również łatek bezpieczeństwa. Dzięki takiemu podejściu wiemy, że urządzenia koreańskiego producenta pod tym względem są w czołówce i niewielu producentów może się z Samsungiem równać. Dowodem są między innymi nowe aktualizacje, które właśnie zagościły na kolejnych smartfonach.

Niespełna trzy tygodnie temu pisałem o tym, że Samsung zaktualizował linię aktualnych flagowców czyli Samsunga Galaxy S23, Galaxy S23+ oraz Galaxy S23 Ultra. Te smartfony poszły na pierwszy ogień, przyszła kolej na następne Samsungi. Tym razem ubiegłorocznych modeli, czyli Samsung Galaxy S22, Samsung Galaxy S22+ oraz Samsung Galaxy S22 Ultra, które właśnie otrzymują najnowszą wersję systemu sygnowanego zielonym robocikiem oznaczonym numerem czternaście. Do tego dochodzi jeszcze nakładka w świeżutkiej wersji One UI 6.0 oraz pakiet bezpieczeństwa datowany na listopad bieżącego roku. Cały ten zestaw waży niespełna 3 GB więc trzeba się przygotować, że sam update będzie chwilę dłuższą się pobierał, a przy okazji instalacja również może potrwać chwilę dłuższą.

Jakie nowości wprowadza One UI 6.0 i Android 14? Po pierwszych kilku godzinach działania na nowym systemie całość działa zauważalnie szybciej niż wcześniej, nie wiem jak przy tym będzie na dłuższą metę zachowywać się sama bateria, ale to się okaże po dłuższych testach. Zmian jest sporo w przypadku panelu powiadomień i wszystkich ikon oraz ich rozmieszczenia.

Dajcie znać w komentarzach czy u Was już pojawił się nowy update i jak działa na nim Wasz telefon.

Źródło: własne