xiaomi

Nowe flagowce Xiaomi już na początku listopada?

Last updated:

Producenci sprzętu mobilnego mają swoje własne kalendarze jeśli chodzi o premiery urządzeń. Jeszcze kilka lat temu główne premiery odbywały się z początkiem roku w okolicach targów Mobile World Congress w Barcelonie, później jesienią mniej więcej od połowy września do końcówki października. Teraz tak na dobrą sprawę eventy, konferencje trwają cały rok, a nowe premiery odbywają się nawet przed kolejnym rokiem. Po prostu premiera goni premierę i ciężko jest nad nimi wszystkimi nadążyć.

Dlatego też chiński producent chce jeszcze wcześniej zapowiedzieć swoje nowe telefony w tym roku. Flagową serię w ubiegłym roku czyli Xiaomi 13 poznaliśmy w połowie grudnia, dokładnie 14 grudnia. Jednak w bieżącym producent chce jeszcze wcześniej pokazać światu linię urządzeń Xiaomi 14. Według przeciekowych informacji ma to nastąpić jeszcze przed 11 listopada, wówczas w Chinach przypada duży promocyjny event czyli Dzień singla. Oczywiście jak na razie są to tylko plotki, ale wcześniejsza premiera urządzeń z rodziny Xiaomi 14 może mieć sens. Tym bardziej, że producent układów, które mają napędzać najnowsze smartfony chińskiego producenta ma je zaprezentować już 24 października 2023, czyli najnowszy Snapdragon 8 Gen 3 będzie już pokazany światu, a Xiaomi 14 będzie pierwszym telefonem z tym układem na świecie.

Jak na razie nie znamy dokładnej daty eventu, który szykuje dla nas Xiaomi, ale moim zdaniem powyższe plotki faktycznie mogą mieć odzwierciedlenie w rzeczywistości, ale do ich potwierdzenia jeszcze będziemy musieli się chwilę uzbroić w cierpliwość.

Źródło: pocketnow.com