xiaomi

Na temat Xiaomi Mix Fold 3 wiemy prawie wszystko?

Last updated:

O składanych telefonach na łamach MobileWorld24.pl w ostatnim czasie pisze niezwykle często. Jeszcze tak dobrze nie opadł kurz i pył po premierze najnowszych składanych telefonów od koreańskiego producenta, a tutaj już w przyszłym tygodniu pojawi się kolejny duży gracz na rynku. Mowa oczywiście na temat Xiaomi Mix Fold 3, który według już oficjalnych informacji zadebiutuje już 14 sierpnia, czyli w przyszły poniedziałek. Jednak na wstępie powiem jedno, najpewniej podobniej jak to miało miejsce w przypadku poprzedników telefon ten będzie dostępny jedynie na rynku chińskim. Szkoda, bo szykuje się kawał dobrego smartfona.

Po pierwsze pojawiły się pierwsze oficjalne teasery, a gdy dodamy do tego przeciekowe renedery możemy być niemal pewni wyglądu najnowszego składanego flagowca Xiaomi. Pierwsze wrażenie robi naprawdę bardzo dobrze. Jest smukły, elegancki i wygląda na smartfon premium. Duża wyspa na aparaty, których ma być aż 4 i każdy o matrycy 50 Mpx, do tego prosta bryła bez żadnych udziwnień sprawiają bardzo dobre wrażenie. Nie będzie też zaskoczeniem, że sercem telefonu najprawdopodobniej zostanie dobrze już nam znany Snapdragon 8 Gen 2, wraz z 16 GB pamięci operacyjnej RAM. Przeciekowe informacje również wspominają o baterii o pojemności 4800 mAh wraz z technologią szybkiego ładowania o mocy 67 W w przypadku połączenia przewodowego, a bezprzewodowo to mamy 50 W indukcyjne.

Na papierze powyższe parametry wyglądają lepiej niż dobrze, choć niestety tak jak wspomniałem wcześniej najpewniej telefon nie będzie dostępny w szerszej dystrybucji na całym świecie. Szkoda.

Źródło: gsmarena.com