google

Jak włączyć lub wyłączyć filtr SafeSearch w przeglądarce i na urządzeniu z Androidem?

Last updated:

Bezpieczeństwo ponad wszystko. Szczególnie jeśli chodzi o rozwiązania, które są dedykowane dzieciom. Warto wiedzieć jakie możliwości mamy zaimplementowane w najpopularniejszej wyszukiwarce na świecie czyli Google od amerykańskiego giganta z Mountain View. Co ważne filtr SafeSearch działa tylko i wyłącznie na wyszukiwane wyniki, które otrzymamy przy pomocy przeglądarki, a te które są otwierane bezpośrednio z poziomu przeglądarki nie są w żaden sposób filtrowane. Funkcja ta zdecydowanie ogranicza dostęp do nieodpowiednich treści tylko dla dorosłych z poziomu Google.

Włączenie lub wyłączenie filtra SafeSearch na desktopie

Na szczęście opcje związane z tymi funkcjami nie są szczególnie głęboko schowane na naszych urządzeniach. W przypadku gdy już mamy jakieś wyszukiwanie na stronie wyszukiwarki odpalone wystarczy kliknąć po prawej stronie w koło zębate (szybkie ustawienia) i zakładce „Korzystanie z wyszukiwarki” możemy odnaleźć opcję Filtr SafeSearch i ją włączyć lub wyłączyć. Co ważne całość działa w bardzo prosty sposób. Nie musimy mieć w żadnym wypadku zalogowanego konta czy zapisanych ustawień. Również nie musimy wykorzystywać do przeglądania internetu przeglądarki Google Chrome, powyższe ustawienie działa na każdym urządzeniu w wersji na komputery osobiste.

Również podobną funkcję można znaleźć po zalogowaniu się na konto Google na komputerze. Jednak mimo wszystko ten powyższa droga jest łatwiejsza i szybsza niż opcja po zalogowaniu.

Włączenie lub wyłączenie filtra SafeSearch na urządzeniu z Androidem

Aktualnie korzystamy z wyszukiwarki Google’a nie tylko na naszych komputerach, ale myślę że znacznie częściej również na mobilnych urządzeniach. Zarówno na smartfonach jak i tabletach. Również podobne opcje związane z SafeSearch bez trudu znajdziecie na swoich sprzęcie. Po pierwsze by w ogóle móc je włączyć to musicie być zalogowani na swoim urządzeniu na koncie Google. Później wystarczy kilka punktów.

  1. Włączamy aplikację Google na smartfonie/tablecie (jest preinstalowana na każdym urządzeniu z Androidem na pokładzie).
  2. Klikamy w profilowe zdjęcie w prawym górnym rogu (lub inicjał jeśli nie mamy dodanego zdjęcia)
  3. W nowym oknie wybieramy Ustawienia.
  4. Następnie wśród funkcji wybieramy SafeSearch.
  5. W nowym oknie przełączamy opcję włączoną lub wyłączoną.

Ot to cała magia. Jeśli chcemy zwiększyć bezpieczeństwa naszych dzieci czy innych użytkowników wyszukiwarki na naszych urządzeniach to włączenie odpowiedniej opcji trwa raptem kilka sekund, dzięki czemu dostęp do treści powyżej osiemnastego roku życia zostanie mocno ograniczony.