gorilla glass

Corning zapowiedziało Gorilla Glass Victus 2 – szkło ochronne, które przetrwa spotkanie z betonem

Nasze telefony to mimo wszystko dosyć kruche konstrukcje, owszem zdarzają się wyjątki lub rozwiązania, które mają w jakiś specjalny sposób chronić nasze urządzenia, ale mimo wszystko bez odpowiedniego etui i szkła ochronnego może szybko się okazać, że nasz telefon będzie zupełnie inaczej wyglądać po spotkaniu np. z betonem. Największą bolączką jest „pajączek”, który totalnie uniemożliwia korzystanie z telefonu.

Producenci starają się temu zaradzić tworząc właśnie super odporne szkła ochronne na wyświetlacze smartfonów jednym z najbardziej popularnych rozwiązań jest to od Corning, które stworzyło całą gamę rozwiązań dedykowanych smartfonom. Mowa oczywiście o Gorilla Glass, które właśnie doczekało się nowej odsłony czyli Gorilla Glass Victus 2. Co przynosi ze sobą najnowsze rozwiązanie od Corning?

Przede wszystkim znacznie wyższą odporność na upadek na twardą powierzchnię. To chyba najczarniejszy scenariusz, którego żaden użytkownik nie chciałby doświadczyć. Gorilla Glass Victus 2 ma ewentualne skutki upadku znacznie niwelować. Jak szkło będzie faktycznie chroniło wyświetlacz okaże się po testach już bezpośrednio na urządzeniach, ale już wcześniejsza generacja bardzo dobrze chroniła przed ewentualnym wypadkiem.

Źródło: pocketnow.com