pixel

Google powraca na rynek tabletów?

Last updated:

Amerykański gigant z Mountain View jeszcze kilka lat temu miał krótki „romans” z większymi urządzeniami typu tablet. Mieliśmy Nexusy, które cieszyły się dużym zainteresowaniem szczególnie ze względu na świetną cenę i bardzo dobrą specyfikację. Później były jeszcze pojedyncze nowości, ale wszystkie to nie były bardziej rozbudowane rozwiązania. Jednak dzisiaj pojawiają się kolejne doniesienia, że za kilka miesięcy otrzymamy również kolejny tablet.

Już na wstępie zaznaczę, że mimo wszystko o samym urządzeniu nie wiemy zbyt wiele. Google Pixel Tablet będzie tabletem o przekątnej 10,95 cala, który ma działać pod kontrolą  autorskiego układu Google, czyli Google Tensor pierwszej generacji. Do tego w zależności od wersji od 6 GB do 8 GB pamięci operacyjnej RAM oraz 128 GB lub 256 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Otrzymamy również wsparcie dla nowej generacji rysików od amerykańskiego giganta z Mountain View. Co ważne, całość ma działać pod kontrolą aktualnie najnowszej wersji systemu sygnowanego zielonym robicikem czyli oznaczonym numerem 13.

Jak na razie o nadchodzącej nowym tablecie Google wiemy bardzo niewiele. Może to również wynikać z później premiery, bowiem jak na razie plotki nie precyzują kiedy dokładnie urządzenie ujrzy światło dzienne. Najpewniej będzie to 2023, ale jak na razie nie mamy informacji, które potwierdziłyby takie podejście Google’a w tym zakresie.

Źródło: pocketnow.com