oneplus

OnePlus Nord Watch już na ostatniej prostej

Last updated:

OnePlus to marka, która początkowo była znana przede wszystkim geekom technologicznym. Bowiem urządzenia te nie były dostępne normalnie na sklepowych półkach, a trzeba było otrzymać odpowiednie zaproszenie. Na przestrzeni ostatnich lat jednak system związany ze sprzedażą OnePlus zdecydowanie się zmienił. OnePlus stał się globalną i zdecydowanie bardziej rozpoznawalną marką. Do tej pory jednak OnePlus oferował przede wszystkim rozwiązania z najwyższej półki cenowej, ale od ubiegłego roku pojawiła się linia rozwiązań Nord, która dedykowana jest osobom, które nie chcą wydawać na nowego smartfona kilku tysięcy złotych. Lada dzień dołączy do rodziny smartfonów również smartwatch.

Mowa w tym wypadku o OnePlus Nord Watch o którym wiemy już prawie wszystko. Całość na pierwszy rzut oka przypomina nieco rozwiązania Apple, czyli prostokątna koperta z ekranem o przekątnej 1,78 cala wykonana w technologii AMOLED. Oczywiście otrzymamy cały zestaw czujników i możliwości monitorowania czynności życiowych czyli pulsu, oddechu czy jakości snu. Według producenta i plotek urządzenie powinno wytrzymywać do około 30 dni działania, choć wydaje mi się że dotyczy wersji, gdzie jednak nie będzie włączone wszystkie opcje monitorowania czynności życiowych. OnePlus Nord Watch na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się niczym szczególnym, ale może nadrobić ceną. Tylko jak na razie nie mamy żadnych konkretniejszych wieści na ten temat.

 

Czy na rynku smartbandów mamy miejsce na kolejne tego typu urządzenie? Cóż ciężko jest w tym momencie stwierdzić, jednak urządzeń jest całkiem sporo a do tego ciężko wśród nich znaleźć takie, które w szczególnym stopniu się wyróżniają. Oczywiście ocenimy w praktyce jak się sprawuje OnePlus Nord Watch, kiedy sampel testowy trafi do naszej redakcji.

Źródło: gsmarena.com