Samsung aktualizuje 7 letnie smartfony

Last updated:

Koreański producent od dobrych kilku lat jest jednym ze wzorów jeśli chodzi o aktualizację swoich urządzeń. Z całą pewnością Samsung nie jest demonem prędkości w przypadku wydania jako pierwszy następnych głównych aktualizacji. Często na nową wersję systemu sygnowanego zielonym robocikiem czekamy dobre kilka miesięcy, ale z drugiej strony aktualizacje dla flagowych modeli odnośnie bieżących łatek bezpieczeństwa otrzymujemy regularnie na początku kolejnego miesiąca. Jednak w przypadku najnowszych aktualizacji mamy do czynienia ze sporym ewenementem.

Według doniesień użytkowników urządzeń z linii Samsung Galaxy S6, Galaxy S6 Edge oraz Galaxy S6 Edge+ każdy z tych modeli otrzymał nową aktualizację. Nie byłoby takiego zaskoczenia z nową aktualizacją, gdyby nie fakt, że mamy do czynienia z telefonami, które światło dzienne ujrzały blisko siedem lat temu. Update sam w sobie nie jest duży, waży kilkanaście megabajtów, ale nie mamy informacji jakie nowości się pojawiły. Tropem jest problem, który występował w tych modelach i związany jest z GPS.

Samsung wykazał się tutaj dbaniem o użytkowników swoich telefonów. Równie dobrze mógł zrezygnować z tematu i nie odgrzebywać starego urządzenia. Na szczęście w tym wypadku było inaczej i użytkownicy urządzeń z linii Galaxy S6 będą mogli się cieszyć w pełni sprawnym GPSem. Dajcie znać w komentarzach pod tym wpisem czy faktycznie problem z tym modułem został rozwiązany.

Źródło: gsmarena.com