google watch pixel

Znamy dokładną datę premiery Google Pixel Watcha

Last updated:

Z najnowszym smart zegarkiem amerykańskiego giganta z Mountain View sprawy się pokomplikowały już jakiś czas temu. Pierwsze doniesienia związane z Google Pixel Watch pojawiły się blisko rok temu, jednak od tego czasu przeciekały do nas kolejne informacje związane z zegarkiem, ale nie były one zbyt konkretne. Możliwe, że sporą rolę w całym zamieszaniu odegrał Samsung, który wzmocnił współpracę z Google właśnie w kontekście nowych zegarków, czego owocem był Samsung Galaxy Watch 4, który działa pod kontrolą Wear OS (do tej pory Koreańczycy korzystali z autorskiego rozwiązania Tizena).

Według najnowszych informacji Google Pixel Watch oficjalnie zostanie zaprezentowany 26 maja bieżącego roku. Zakładając, że jest to ostatnia zmiana związana z debiutem to blisko rok czekania na Pixel Watcha to całkiem sporo. Możliwe, że wraz z premierą zegarka światło dzienne ujrzy też po raz pierwszy oficjalnie Pixel Fold, czyli składany telefon od Google’a.

Przeciekowe informacje, które pojawiły się do tej pory odnośnie Google Pixel Watch napawają optymizmem. Wyróżniać go ma ciekawy design, bowiem niemal cały front urządzenia to szkło i ekran pod nim. Dodatkowo mamy uzyskać czystą wersję Wear OS ze wszystkimi najnowszymi bajerami. Liczę też, że w którymś momencie Google zdecyduje się na oficjalną dystrybucję swoich urządzeń w Polsce, powinny być one wówczas łatwiej dostępne, a przy tym w lepszych cenach. Aktualnie telefony z linii Pixel są bardziej dla geeków, którzy kojarzą tą markę i są skłonni wydać dobrych kilka tysięcy złotych na swój nowy telefon.

Jak na razie powyższe informacje trzeba traktować z przymrużeniem oka, bowiem znając amerykańskiego giganta z Mountain View do tego czasu może się jeszcze wiele zmienić.

Źródło: pocketnow.com