Render autorstwa srwisu macrumors.com

Nowe poszlaki w sprawie Google Pixel Fold?

Składane smartfony z elastycznym ekranem nie są już niczym nowym i tacy producenci jak chociażby Samsung zdążyli pokazać już kilka ich edycji, włączając w to “tabletowego” Galaxy Folda oraz eleganckiego Z Flip. Naturalnie, koreańska firma nie jest osamotniona na tym rynku, gdyż zarówno Huawei jak i Motorola mają w swojej ofercie podobne rozwiązania. Trudno się temu dziwić, gdyż trend ten nabiera rozpędu i wiele wskazuje na to, że kolejni krzemowi giganci będą dołączać do wyścigu o miano najlepszego “składaka”.

 

Galaxy Fold 3 od Samsuga jest jedną z ikon segmentu foldable
Galaxy Fold 3 od Samsuga jest jedną z ikon segmentu foldable

Serwis 9to5Google podaje, że w drugiej edycji beta systemu Android 12 ukryte są animacje, które mają przedstawiać smartfona z segmentu foldable Galaxy Fold 3 od Samsunga jest jednąod giganta z Mountain View (nawiasem mówiąc, Ci, którzy spodziewali się nowych funkcji w tym wydaniu Androida mogą poczuć się rozczarowani).

Animacje te przedstawiają urządzenie z tacką na kartę SIM zlokalizowaną po lewej stronie, oraz bocznymi przyciskami, które – jak możemy przypuszczać – służyć będą do kontroli głośności urządzenia.

Serwis podaje również, że główny ekran tajemniczego smartfona ma “mniej więcej proporcje 7:8”, co niejako zbliża cały koncept bardziej do rozwiązań marki Oppo, niż tradycyjnych (o ile w przypadku takich urządzeń można użyć tego słowa) produktów tego wciąż świeżego segmentu.

W sieci krążyły plotki, że Pixel Fold zostanie zaprezentowany wraz najnowszymi urządzeniami Google wyposażonymi w autorski układ Tensor, jednak tak się nie stało. Pozostaje nam jedynie czekać – trudno wyobrazić sobie, że figura świata IT tak duża jak Google nie postanowi ugryźć kawałka tortu coraz popularniejszych “składaków”.

Przy każdym newsie o takich smart urządzeniach warto zastanowić się nad przyszłością technologii za nimi stojącej, gdyż mimo postępów (niewielkich, ale jednak) jest ona ciągle w fazie niemowlęcej. Niektórzy użytkownicy skarżą się na nietrwałe ekrany, które z biegiem kolejnych cykli otwierania i zamykania zwyczajnie się wyrabiają, są także podatne na zarysowania. Kolejną bolączką mogą być stosowane w nich zawiasy, które nie tylko mają określoną żywotność, ale i również potrafią gromadzić pył, kurz czy drobinki piasku.

Segment foldable wydaje się być coraz ciekawszy i niecierpliwie czekamy, aż wreszcie dojrzeje. Kto wie, może gdy Apple przedstawi hipotetycznego iPhone’a Fold, urządzenia takie szybko staną się standardem?

Grafika główna pochodzi z serwisu macrumors.com

Źródło: 9to5google.com, phandroid.com