android 12l

Android 12L to system dedykowany dla tabletów i składanych urządzeń

Last updated:

Najnowsza wersja systemu sygnowanego zielonym robocikiem zadebiutowała w stabilnej wersji nie tak dawno temu. Tak na dobrą sprawę jeszcze niewiele osób może w pełni cieszyć się z możliwości tego systemu, bo większość producentów jeszcze nie wydała odpowiednich łatek. Jednak  w międzyczasie amerykański gigant z Mountain View przygotowuje specjalną wersję swojego systemu dla urządzeń z większymi wyświetlaczami czyli przede wszystkim tabletów, składanych smartfonów czy chromebooków. To tak właściwie bezpośrednia odpowiedź na iPadOS. Dla nas użytkowników to dobry ruch ze strony amerykańskiego giganta, otrzymamy najpewniej kilka nowości, choć powiem szczerze, że aktualnie zbyt dużo informacji nie mamy na temat Androida 12L.

Z tych informacji, które już mamy przede wszystkim mają poprawić się odczucia związane ze strefą audio. Dzięki nowej technologii dźwięk dobywający się z głośników będzie modyfikowany w zależności od położenia naszej głowy względem urządzenia. Taki system będzie współpracował ze słuchawkami lub bez nich. Inaczej mają wyglądać również powiadomienia – na tabletach jest to brzydka szeroka belka. W Androidzie 12L całość ma być lepiej rozplanowana. Poszczególne informacje mają wyświetlać się obok siebie, a nie jak to ma miejsce teraz jedna pod drugą. Podobnie lepiej zarządzanie większą powierzchnią roboczą będzie w przypadku samych aplikacji i wielozadaniowości. Aplikacje będą się uruchamiały w okienkach na części wyświetlacza, dzięki czemu bardziej będą przypominały wersje smartfonowe. Lokalizację zmienią również przyciski nawigacyjne, mają się znajdować bliżej prawej krawędzi, dzięki czemu będzie znacznie łatwiej korzystać z nich na co dzień.

Powiem szczerze, że jeśli chodzi o Androida 12L jestem ciekawy jak całość będzie wyglądała  w praktyce. Założenia są jak najbardziej słuszne i ciekawe, liczę, że takich rozwiązań jak powyższe będzie więcej, dzięki czemu korzystanie z tabletów z systemem sygnowanym zielonym robocikiem będzie jeszcze wygodniejsze. Android 12L ma oficjalnie zadebiutować w okolicach marca przyszłego roku. Na najnowsze oprogramowanie od amerykańskiego giganta z Mountain View przyjdzie nam poczekać niespełna pół roku. Czekacie na nowości od Google’a? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: gsmarena.com

More Stories
GoClever Freedom 1160 WIN – recenzja