one UI 4.0

One UI 4.0 przyniesie ze sobą zupełnie nowy wygląd i wiele ciekawych funkcji

Last updated:

Od pewnego czasu gdy Samsung prezentował kolejne wcielenia swojej autorskiej nakładki powiem szczerze, jeśli chodzi o wygląd nie było zbyt wielu zmian. Owszem tu i ówdzie Koreańczycy część elementów odświeżyli, ale mimo wszystko nie było ich przesadnie dużo. Teraz jednak przy okazji najnowszej czwartej już pełnoprawnej odsłony One UI zmian pod względem designu ma być znacznie więcej. Możliwe, że w dużej mierze przyczyniło się to, że również przy okazji premiery Androida 12 sam amerykański gigant z Mountain View wiele pozmieniał w designie systemu sygnowanego zielonym robocikiem i Samsung nie chciał zostać w tyle.

Po pierwsze to właśnie wcześniej wspomniany wygląd. Mamy otrzymać możliwość większej personalizacji całego systemu, wszelkie elementy interfejsu będzie można pokolorować niemal w dowolny sposób. Przeważać będą w standardzie kolory pastelowe, mocno zaoblone krawędzie. Jednak na pierwszych filmach z prezentacji całość wygląda ciekawie i z całą pewnością bardzo świeżo. Podobnie zresztą jak w przypadku gołej wersji Androida 12. Dodatkowo całość ma zostać podkreślana przez odpowiednią imersję. W tym celu otrzymamy w większych ilościach wibracji haptycznych i wszelkiego rodzaju subtelnych dźwięków, które mają podkreślać podjęcie jakiejś akcji. Ciekawe jak całość będzie działać w praktyce. Tryb nocny będzie naszpikowany sztuczną inteligencją, który ma dostosowywać nie tylko jasność ekranu i przełączać między trybem ciemnym i jasnym, ale również modyfikować w odpowiednim czasie przyciemnianie ikon i innych elementów interfejsu. Z dodatków, których do tej pory nie były zaimplementowane w One UI dotyczą również naszej prywatności. W tym wypadku Samsung, a tak właściwie samo oprogramowanie za każdym razem gdy zostanie uruchomiona kamera czy mikrofon otrzymamy odpowiednie powiadomienie na belce urządzenia.

Jak sami widzicie zmian jest całkiem sporo. Oczywiścei ogromnej rewolucji tak na dobrą sprawę chyba nikt się nie spodziewał. Jednak mimo wszystko zmian w One UI 4.0 będzie całkiem sporo. Część użytkowników już teraz może korzystać z wersji beta oprogramowania, jednak większość posiadaczy urządzeń od koreańskiego producenta jeszcze chwilę musi uzbroić się w cierpliwość. Pierwsze stabilne wersje One UI 4.0 wraz z Androidem na tegorocznych flagowcach Samsunga pojawią się jeszcze w tym roku.

Źródło: phoneanrea.com

More Stories
iMac apple
Nowa generacja AirPods na początku 2021 roku