pixel

Google jeszcze w tym roku zaprezentuje składany telefon?

Last updated:

Segment składanych telefonów to tak na dobrą sprawę osobna gałąź związana ze smartfonami. Aktualnie niekwestionowanym liderem w tej kategorii jest Samsung, który w swoim portfolio ma dwa różne modele, dodatkowo każdy z nich doczekał się już kilku generacji. Pozostali producenci sprzętu mobilnego raczej zostali nieco w tyle, choć swoje trzy grosze dorzuciła chociażby Motorola, a w niedalekiej przyszłości podobny krok powinno uczynić Xiaomi. Jednak tak właściwie w tym zgiełku związanym z nowościami smartfonowymi przegapiliśmy jednego gracza – Google’a.

Do tej pory amerykański gigant z Mountain View był przede wszystkim utożsamiany z samym Androidem i wyszukiwarką Google, natomiast w praktyce ten gigant zajmuje się również wdrażaniem własnych urządzeń. Czego dowodem wcześniej była linia urządzeń Nexus, a aktualnie Pixel. Pixele w Polsce są mało popularne z kilku względu chociażby ceny i brak normalnej dystrybucji i dostępności, ale pod względem fotograficznym to świetne rozwiązania. Już w drugiej połowie października, a dokładniej 19 października amerykańska firma zaprezentować ma światu kolejną generację swojej flagowej serii czyli Pixel 6. O tych modelach mieliśmy okazję pisać na łamach MobileWorld24.pl niejednokrotnie, jednak o składanym telefonie od Google’a tak właściwie nie wiemy nic.

Opcje prezentacji urządzenia pojawiły się dwie, możliwe że wraz z premierą Google Pixel 6 i Google Pixel 6 Pro zaprezentuje gigant również swój składany telefon, albo będziemy musieli poczekać na osobny event, choć tutaj sugerują przecieki, że smartfon zobaczymy w czwartym kwartale bieżącego roku, czyli tak właściwie do 31 grudnia bieżącego roku.

Osobiście czekam na nowości od Google, choć nie są one łatwo dostępne w Polsce, tak zawsze w jakiś sposób były ciekawe i często podchodziły do designu z innej strony niż dotychczasowe telefony, które możemy już teraz znaleźć na sklepowych półkach. Czekacie na najnowsze propozycje od giganta z Mountain View? Dajcie znać w komentarzach pod tym wpisem.

Źródło: gsmarena.com

More Stories
goclever quantum 500 silver
Goclever Quantum 500 Steel z certyfikatem Google’a