one ui logo

Beta One UI 4.0 oraz Androida dla telefonów Samsunga pojawi się z poślizgiem

Tak właściwie od dobrych kilku lat stało się już tradycją, że pod koniec wakacji amerykański gigant z Mountain View prezentuje już stabilną wersję Androida. Zaraz po tym zaczyna się wyścig, kto pierwszy przygotuje stabilną i bez problemową dla użytkowników łatkę dla systemu sygnowanego zielonym robocikiem. W bieżącym roku mamy do czynienia już z Androidem oznaczonym numerem 12. Samsung chodzi pod tym względem swoimi ścieżkami i zanim wyda stabilną wersję systemu na swoje urządzenia poprzedzają je betatesty.

Według informacji mniej oficjalnych start bety w Korei dla Samsunga Galaxy S21 miał nastąpić 9 września, jednak nie udostępniono jej użytkownikom. Aktualnie tak na dobrą sprawę nie wiemy kiedy pojawi się wersja testowa Androida 12 oraz One UI 4.0 dla urządzeń z linii Galaxy S21, później w kolejności między innymi są rodziny Galaxy S20, Galaxy Note 20 czy Galaxy S10. Jednak znając plany i podejście koreańskiego producenta do oficjalnej i stabilnej łatki dla powyższych urządzeń poczekamy jeszcze dobre kilka miesięcy. Tutaj najpewniej będzie odgrywał sporą rolę również kolejność pojawiania się urządzeń na sklepowych półkach, im telefon świeższy tym szybciej dostanie odpowiedni update.

Osobiście czekam na nowości jakie wniesie ze sobą nowa generacja nakładki od koreańskiego producenta, z drugiej strony wiem, że na pewno muszę się uzbroić w cierpliwość i czekać na wiadomości o dacie zakończenia testów i wypuszczenia stabilnej wersji Androida 12 oraz One UI 4.0. Czekacie na łatki dla swoich telefonów Samsunga? Dajcie znać w komentarzach pod wpisem.

Źródło: gsmarena.com