yanosik android auto

Yanosik dostępny na Android Auto dla wszystkich

W Polsce jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju systemy nawigacyjne na telefony prym wiodą od dłuższego czasu dwa Google Maps oraz właśnie Yanosik. Ten pierwszy oczywiście z racji części systemu samochodowego Android Auto jest dostępny od samego początku na platformie amerykańskiego giganta, jednak w przypadku Yanosika sytuacja jest zdecydowanie świeższa i rozwojowa. Po pierwsze samo Android Auto niezbyt chętnie przyjmowało aplikacje zewnętrzne, więc pole manewru twórców było zauważalnie ograniczone. Jednak od pewnego czasu sytuacja uległa poprawie i Google dał zielone światło dla zewnętrznych nawigacji. Dlatego też powstał Yanosik w wersji na Android Auto.

Kilka tygodni temu wystartowała zamknięta beta i wielu użytkowników Yanosika narzekało na szereg problemów związanych ze stabilnością pracy czy rozmieszczeniem części interfejsu w aplikacji. Twórcy część rzeczy zdążyli naprawić, choć pierwsze głosy użytkowników wersji stabilnej raczej nie są przychylne i okazuje się, że najpewniej twórcy pośpieszyli się z wypuszczeniem tej ostatecznej wersji swojego oprogramowania.

Jak uruchomić Yanosika na własnym samochodzie? Oczywiście trzeba mieć system rozrywki wspierający połączenie z Android Auto, jeśli taki samochód mamy wystarczy wcześniej na telefon pobrać Yanosika za pomocą kabla  lub bezprzewodowo podłączyć telefon do samochodu i wśród aplikacji z głównego okna wybrać właśnie Yanosika. Wówczas samochodów i telefon wykryją odpowiednią wersję i odpali nam się całość w wersji przygotowanej z myślą o Android Auto. Dajcie znać w komentarzach pod wpisem jak u Was się sprawuje Yanosik? Wersja na Android Auto wymaga większych szlifów?

Źródło: własne