dxomark logo

Który ze średniopółkowych smartfonów ma najlepszy aparat?

Last updated:

Gdy znajomi proszą mnie o pomoc w wyborze swojego smartfona wśród najczęstszych wymagań związanych z nowym telefonem pojawia się najczęściej kilka opcji – bardzo dobra bateria i równie dobry aparat. W przypadku średniopółkowców o dobrą baterię łatwiej niż o dobry aparat, dlatego wybór odpowiedniego smartfona nie jest taki prosty jakby się mogło początkowo wydawać. Dodatkowo producenci sprzętu mobilnego również nie ułatwiają nam zadania korzystając z nowych rozwiązań, które coraz lepiej sprawdzają się w praktyce. Jednak z pomocą mogą przyjść nam zestawienia robione przez zagraniczny portal, który zajmuje się przede wszystkim testami urządzeń pod względem fotograficznym (choć ostatnio swoje testy poszerzył o audio, baterie itd.). Mowa w tym wypadku o DxOMark.

Według najnowszych rankingów najnowsze urządzenie od chińskiego producenta czyli OnePlus Nord 2 5G dostał najlepszą ocenę właśnie w kategorii aparat, sumarycznie zebrał notę 116, dzięki której zauważalnie wyprzedził swojego poprzednika. Po pierwsze co na plus zanotowali testujący? Przede wszystkim bardzo dobre żywe kolory zarówno przy zdjęciach wewnątrz jak i na zewnątrz oraz bardzo dobry zakres dynamiczny fotek. Gorzej wygląda sprawa w przypadku ilości szumów i jakości zdjęć nocnych. Więcej o nowym telefonie OnePlus Nord 2 możecie przeczytać z recenzji urządzenia, którą znajdziecie pod linkiem.

dxomark oneplus nord 2 5g

OnePlus Nord 2 5G to ciekawa alternatywa dla urządzeń z mocnej średniej półki w cenie do 2000 zł. Daje on naprawdę bardzo dobre możliwości, nie tylko w kontekście fotografii, ale ogólnych odczuć związanych telefonem. Szukając telefonu w tej półce cenowej warto z całą pewnością przyjrzeć się bliżej OnePlus Nord 2 5G.

Źródło: dxomark.com

More Stories
XCOM Enemy Unknown wylądowało na iOS