OnePlus logo 2020

OnePlus najszybciej rozwijającą się marką smartfonową w Europie

W ostatnim czasie na łamach MobileWorld24.pl mogliście sporo przeczytać na temat OnePlusa i najnowszego smartfona od chińskiego producenta – OnePlus Nord 2 5G. Właśnie w ubiegły czwartek oficjalnie został zaprezentowany jeden z ciekawszych średniopółkowców, a jego pełną recenzję znajdziecie pod linkiem. Dzisiaj wystartowała jego oficjalna sprzedaż na całym świecie i między innymi na Amazonie czy  X-Komie kupicie go w Polsce. Jednak to wbrew pozorom nie jest najważniejsza informacja ze stajni OnePlus dzisiaj.

oneplus

Według najnowszych badań Counterpoint Research Market Monitor wynika, że dzięki OnePlus 9chińska marka weszła przebojem wśród smartfonowych gigantów, z całą pewnością przyczyniło się też do tego rozbudowanie portfolio OnePlusa – pojawiło się kilka średniopółkowych rozwiązań wśród rodziny Nord. Do tego mamy również nowe słuchawki, telewizory i inne akcesoria związane z mobilnymi technologiami. To wszystko sprawia, że OnePlus w drugim kwartale bieżącego roku został najszybciej rozwijającą się marką smartfonów w Europie ze wzrostem o ponad 300%. Liczby te robią wrażenie, tym bardziej, że chiński producent zaczynał bardziej jako marka dedykowana technologicznym geekom. Niewiele osób w ogóle słyszało o takich urządzeniach jak OnePlus, a kolejne nowości w związku z dosyć ciekawym zaproszeniowym systemem zakupu urządzeń wpłynęły na to, że technologiczni wyjadacze chcieli mieć smartfon bardziej niszowy, którego niewiele osób posiada. Tym bardziej, że cena urządzeń w porównaniu do większych konkurentów jak Samsung czy LG była zauważalnie niższa.

Aktualnie OnePlus prężnie się rozwija pobijając kolejne rynki i najpewniej w najbliższych miesiącach będziemy obserwować kolejne premiery urządzeń od chińskiego producenta. Co sądzicie o OnePlus? To dobra droga rozwoju? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: informacja prasowa

More Stories
ZTE Nubia Z7 w przedsprzedaży