samsung logo

Nowe informacje na temat Samsunga Galaxy Tab A7 Lite

W przypadku rynku tabletów rynek na przestrzeni ostatnich kilku lat mocno się skurczył. Jeszcze z siedem lat temu trwał istny boom na tego rodzaju urządzenia. Tak na dobrą sprawę każdy producent w swoim portfolio miał kila różnych rozwiązań z różnych półek cenowych. Dzisiaj sytuacja uległa drastycznej zmianie i tak na dobrą sprawę, dużych premier tabletowych jest jak na lekarstwo. Swoje urządzenia regularnie prezentują Apple ze swoimi iPadami, a także Samsung. Reszta producentów wydają owszem nowe tablety, ale jest ich znacznie mniej niż było jeszcze kilka lat temu.

Jedną z nowości jeśli chodzi o portfolio Samsunga będzie tablet Galaxy Tab A7 Lite, na temat którego właśnie dowiedzieliśmy się nieco więcej. Po pierwsze jak na Samsunga można ten tablet będzie ustawić w kategorię raczej budżetowych rozwiązań. Zostanie on bowiem wyposażony w ekran o przekątnej 8,68 cala, który pracować będzie z maksymalną rozdzielczością 800×1340 pikseli. Sercem urządzenia będzie niezbyt wydajny Helio P22T wraz z 3 GB lub 4 GB pamięci operacyjnej RAM, a także w zależności od wersji 32 GB lub 64 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Od frontu otrzymamy kamerkę do selfie 2 Mpx, do tego baterię o pojemności 5100 mAh wraz z ładowaniem o mocy 15 W. Na pleckach tabletu znajdziemy główną kamerę 8 Mpx. Całość ma działać pod kontrolą najnowszej wersji systemu sygnowanego zielonym robocikiem oznaczonym numerem 11 wraz z autorską nakładką koreańskiego producenta.

Urządzenie oficjalnie powinno zostać zaprezentowane już w czerwcu bieżącego roku. Zakładając, że do tej pory premiery urządzeń odbywały się niemal równocześnie na świecie i u nas to liczę na rychłą premierę Galaxy Tab A7 Lite również na naszych sklepowych półkach.

Dajcie znać w komentarzach czy korzystacie na co dzień z tabletu? Czy smartfon zupełnie wyparł tego typu urządzenie.

Źródło: gsmarena.com  

More Stories
Nexus 5 na pierwszych zdjęciach?