Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

Poznaliśmy polską cenę Xiaomi Mi Band 6?

Opaski z linii Mi Band od Xiaomi od wielu lat cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Dlatego też kolejne generacje tych urządzeń wzbudzają sporo emocji. Najnowsza odsłona Xiaomi Mi Band 6 pojawiła się już w Chinach na sklepowych półkach, na dniach pojawi się również w innych krajach na całym świecie. Nasza rodzima premiera Xiaomi Mi Band 6 została zapowiedziana na jutro to jest czwartek 29 kwietnia. Wówczas dowiemy się ile trzeba będzie zapłacić za najnowszy gadget od chińskiego producenta.

Jednak już wczoraj wieczorem pojawiły się pierwsze przeciekowe informacje związane z premierą i ceną urządzenia. Bowiem jeden ze sklepów, a dokładniej Neonet.pl umieścił ofertę sprzedaży właśnie najnowszego smartbanda od Chińczyków. Jaka jest cena Xiaomi Mi Band 6? Powiem szczerze, że raczej mnie nie zaskoczyła, choć po cichu liczyłem, że mimo wszystko uda się nie przekroczyć granicy 200 zł. Jednak w ofercie sklepu opaska pojawiła się w cenie 219 zł i jest to dosyć realna kwota. Po pierwsze w Europie Mi Band 6 został wyceniony na 44,99 euro co przy obecnych kursach daje kwotę około 205 zł. Nie jest źle, ale mogło być lepiej.

xiaomi mi band 6

Jak cena Mi Band 6 ma się do swoich poprzedników? W przypadku piątej generacji urządzeń musieliśmy zapłacić przy oficjalnej sugerowanej cenie detalicznej 179 zł, więc skok cenowy jest zauważalny i to 40 zł rok do roku. Przeskok cenowy między Mi Band 4, a „piątką” był nieco mniejszy bowiem 30 zł i za czwartą generację urządzenia płaciliśmy 149 zł.

Czy nowa cena Xiaomi Mi Band 6 jest do zaakceptowania? 219 zł wydaje się jeszcze rozsądną kwotą za opaskę, ale zaczynamy wchodzić w zauważalnie wyższe kwoty. Co prawda konkurencyjny Huawei Band 6 kosztuje 199 zł, więc Xiaomi musi być na baczności. Jesteście zainteresowani zakupem nowej opaski od chińskiego producenta? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: własne