redmi logo

Gamingowy telefon Redmi będzie nietuzinkowy

Rynek smartfonów cały czas się rozwija, jednak kierunek w którym idzie jest dosyć specyficzny. Jeszcze kilka lat temu ciężko było znaleźć na sklepowych półkach urządzenia, które były dedykowane mobilnych graczom. Jednak aktualnie sytuacja uległa mocnej poprawie szczególnie pod tym względem. Teraz tak na dobrą sprawę mamy co jakiś czas premierę nowego urządzenia, które stworzone zostało z myślą o graczach. Nawet na przestrzeni ostatnich kilku tygodni mieliśmy okazję poznać chociażby ROG Phone 5 czy Lenovo Legion Phone Duel 2. Teraz z kolei przyszła kolej na pierwszy gamingowy telefon od chińskiego producenta Redmi, a tak właściwie Xiaomi.

redmi gaming

Dzisiaj General menager submarki Redmi, Lu Weibing zdradził kilka szczegółów dotyczących najnowszego urządzenia od Redmi. Po pierwsze według zapowiedzi Lu Weibinga nowy telefon gamingowy Redmi będzie inny niż inne tego typu rozwiązania. Po pierwsze będzie bardziej smukły, lżejszy niż konkurencja. Jest to dosyć ciekawe stwierdzenie tym bardziej, że konkurencyjne rozwiązania zdecydowanie do najmniejszych konstrukcji nie należą. Ciekawe jak w praktyce zostanie rozwiązanie chłodzenie i wydajność całego urządzenia. Według wcześniejszych przeciekowych informacji telefon Redmi będzie wyposażony w najmocniejszy układ MediaTeka czyli Dimensity 1200. Co ważne Lu Weibing zapowiada, że nie będzie zrywał z tradycją rozsądnego wycenienia urządzeń Redmi, więc możemy liczyć po cichu, że otrzymamy od tego chińskiego producenta najtańszy flagowy i gamingowy telefon.

Osobiście nie mogę się doczekać odpowiedzi Redmi na gamingowe telefony, które już są na rynku. Wszystkie znaki na niebie i  ziemi wskazują, że nie będziemy zmuszeni zbyt długo czekać na prezentację tego telefonu. Przeciekowe informacje sugerują, że oficjalna zapowiedź tego modelu odbędzie się jeszcze w kwietniu bieżącego roku, a to oznacza, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni powinniśmy poznać ten telefon. Dajcie znać czy jesteście zainteresowani nową propozycją od Redmi.

Źródło: gsmarena.com

More Stories
Przyśpieszamy smartfon/tablet z Androidem