Xiaomi Redmi Note 10 z ekranem AMOLED

Seria Redmi Note 10 ma być zaprezentowana już lada dzień. Trzy dni przed globalną prezentacją otrzymujemy zdjęcie odpakowanego urządzenia. Folia chroniąca smartfon w pudełku ujawnia najważniejsze aspekty specyfikacji podstawowej wersji Redmi Note 10.

Jak dobrze widzimy na folijce, smartfon jest wyposażony w 6.43 calowy wyświetlacz z matrycą AMOLED. Jest to zdecydowanie wielka zmiana względem poprzednika. Odświeżanie raczej będzie oscylowało na poziomie standardowych 60Hz. Kamera do selfie jest umiejscowiona na samym środku. W urządzeniu nie zabraknie także podwójnych głośników stereo.

Telefon będzie napędzany ośmiordzeniowym Snapdragonem 678 czyli nieco ulepszoną zapomnianego Snapdragona 675 (znanego między innymi z Galaxy A70). Procesor ten rozpędza się maksymalnie do zegara  2.2 GHz.

Naklejka mówi także o poczwórnym zestawie obiektywów na tylnej obudowie, główny ma mieć 48 Mpx, do dyspozycji będą także standardowo szeroki kąt, oraz dwie mniej użyteczne jednostki do zdjęć makro i wykrywania głębi. 

Całość ma być zasilana przez ogniwo o pojemności 5000 mAh, czyli dokładnie 20 mAh mniej niż poprzednik. Podstawowy Redmi Note 10 ma posiadać 33W ładowanie, Note 9 wspierała tylko 18W ładowanie przewodowe.