Słuchawki Apple AirPods trzeciej generacji ujawnione na renderach

Bezprzewodowe słuchawki giganta z cupertino są zdecydowanie najchętniej wybieranym zestawem słuchawkowym tego typu na rynku. Pierwsza jak i druga generacja została przyjęta fenomenalnie, jako jeden z głównie wybieranych urządzeń w ekosystemie Apple. Producent kontynuuje zaczęty trend i przygotowuje dla nas kolejną generację AirPods oraz AirPods Pro. 

Podstawowe AirPods 3 otrzymają ANC i ciekawą, niespotykaną funkcję

Zdjęcia potwierdzają zmianę formatu konstrukcji dousznych na rzecz dokanałowych. Jak widzimy sama budowa słuchawek uległa zmianie pod względem wymiarów, przypominają one bardziej wariant Pro niż bezpośredniego poprzednika, chociaż od wariantu “Pro” są także mniejsze, co jak widać na renderach będzie skutkowało mniejszym etui. Pomimo mniejszej konstrukcji zestaw słuchawkowy otrzyma przydatne “dotykowe” sterowanie funkcjami. W internecie pojawiły się także słuchy, jakoby najnowsze AirPods 3 wspierały ważną funkcję aktywnej redukcji hałasu (ANC), która w ekosystemie Apple była zarezerwowana jak na razie tylko dla AirPods Pro oraz AirPods Max. Case bez zaskoczeń ma wspierać bezprzewodowe ładowanie indukcyjne. 

 

Z dodatkowych informacji trzecia generacja AirPods ma być napędzana przez układ H2, bezpośredni poprzednicy korzystali z procesora H1. Nowością ma być także kolejna funkcja badająca stan zdrowotny użytkownika – tak, jest ona zawarta w słuchawkach. Apple ma dodać do swoich nowych, bezprzewodowych słuchawek sensor mierzący natlelnienie krwii, funkcja ta nie będzie zarezerwowana tylko dla smart zegarków osobiście jestem ciekaw czy się to przyjmie.

Na koniec pozostaje kwestia działania na baterii. Informacje mówią, że baterie zawarte w słuchawkach wystarczą na 5 godzin odtwarzania. Samo etui może przedłużyć działanie słuchawek niemal 5 krotnie, aż do 24 godzin. Mówi się także, że AirPods 3 mają wystarczyć na 3 godziny rozmów na jednym ładowaniu przedłużone do 18 wraz z baterią etui, zdecydowanie ma to sens, rozmowa potrzebuje dodatkowo wykorzystania mikrofonu.

Cena nie jest jeszcze jasna, możemy jednak oczekiwać że będzie to poziom nieco wyższy niż obecna, 2 generacja. Cena może plasować się w okolicach 700 zł za podstawowy wariant.

 

More Stories
xiaomi
Szef Xiaomi przypadkowo ujawnił Mi Band 3?