Specyfikacja OnePlus 9 potwierdzona

W ostatnich tygodniach otrzymaliśmy wiele informacji na temat najnowszego flagowego OnePlus’a. W internecie pojawiły się zrzuty ekranu popularnej aplikacji AIDA64 prezentujące specyfikację nadchodzącego OnePlus 9.

Podstawowy flagowiec otrzyma panel o rozdzielczości 6.55 cala pracujący w rozdzielczości FullHD+. Matryca będzie odświeżana w modnych 120Hz, czyli tak samo jak niedawno wydany OnePlus 8T. Dalsza specyfikacja także nie jest żadną nowością. Smartfon jest napędzany przez 8 rdzeniowy sztandarowy układ Qualcomma Snapdragon 888. Dana jednostka jest podstawowym wariantem pamięciowym urządzenia. Procesor w tym przypadku jest wspierany przez 8 GB pamięci operacyjnej i 128 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej.

Urządzenie pod względem baterii także nie zawodzi. Ogniwo ma pojemność 4500 mAh (2x 2250). W pudełku co ciekawe znajdziemy ładowarkę o mocy 65W a więc chiński producent nie podąża ślepo za trendem zapoczątkowanym przez Apple. Niestety pod maską nie znajdziemy ładowania indukcyjnego, będzie to funkcja zarezerwowana dla wariantu Pro – tak jak w poprzednich latach.

Kwestia fotografii jest podobnie rozwiązana jak w poprzednikach. Zrzuty ekranu ukazują tylko jedynie główną jednostkę, która ma rozdzielczość 12 Mpx jednak mówimy tu o konfiguracji quad-pixel. Mówimy tutaj więc o 48 Mpx matrycy głównej. Z przodu mamy oczko o standardowej rozdzielczości 16 Mpx.

Nowe OnePlusy powinny ujrzeć światło dzienne w okolicach marca.

 

 

More Stories
Kuriozum tygodnia [1.08-7.07]