Samsung Galaxy A72 na renderach

W ostatnich dniach pojawiły się przecieki Samsunga Galaxy A52. Standardowo jak co roku otrzymamy droższą, większą (lepszą?) wersję średniaka z serii A. Już coraz bliżej do prezentacji tegorocznego Samsunga Galaxy A72.

Samsung Galaxy A72 będzie bardziej atrakcyjny niż poprzednik

A72 z racji większych wymiarów otrzyma większy ekran – 6.7 calowy panel AMOLED pracujący w rozdzielczości 1080 x 2400 pikseli. Dodatkowo, pojawiły się plotki o 90Hz odświeżaniu – na temat Galaxy tańszego Galaxy A52 mówi się o 120Hz a więc istnieje kilka prawdopodobnych scenariuszy. Jak na razie pozostaje to kwestia nie do końca oczywista, czas zwerfikuje tę informację. Wiadome na pewno jest, że na przednim panelu zobaczymy kamerkę do selfie w otworze typu punch-hole o rozdzielczości 32 Mpx. Pod ekranem znajdzie się optyczny skaner linii papilarnych.

Przechodząc dalej do specyfikacji jest tu mowa o Snapdragonie 720G, który ma napędzać wersję 4G. Wersja 5G prawdodopodobnie w ogóle się nie pojawi. Zestaw ma zwieńczyć 6 lub 8 GB pamięci operacyjnej i 128 lub 256 GB pamięci wewnętrznej.

Kwestia fotografii jest zdecydowanie poprawiona względem poprzednika. Samsung Galaxy A72 wykorzysta zestaw 4 obiektywów na tylnej wysepce. Główny ma wykorzystywać 64 Mpx matrycę, ultraszerokokątny 12 Mpx. Znaczącą zmianą jest implemetnacja Teleobiektywu o rodzielczości 8 Mpx. Czwarte oczko to 2 Mpx moduł makro.

Cena, dostępne warianty kolorystyczne

Samsung Galaxy A72 ma być wydany wraz z tańszym A52 w okolicach późnego lutego, wcześnego marca. W Europie mają być dostępne dwa warianty pamięciowe 6/128 GB oraz 8/256 GB. Na nasz rynek patrząc na poprzednika trafi raczej wersja z mniejszą ilością dostępnych pamięci. Za wersję 6/128 GB przyjdzie nam zapłacić 449 Euro, czyli podobnie jak był wyceniony Galaxy A71. Do kupienia będą cztery wersje kolorystyczne – czarna, biała, niebieska oraz fioletowa.

More Stories
LG Q6+, LG Q6 i LG Q6a oficjalnie