Kolejne informacje dotyczące serii OnePlus 9

Producenci żwawo rozpoczęli prezentowanie oraz wydawanie swoich flagowych urządzeń na rok 2021. Już na żywo możemy oglądać smartfony takie jak MI 11, Galaxy S21. Już w marcu światłu dziennemu ukażą się dwa flagowce chińskiego przedsiębiorcy – OnePlus 9 oraz OnePlus 9 Pro.

Ubiegłoroczny OnePlus był zdecydowanym odstępstwem od założeń marki. Podstawowa wersja OnePlusa 8 nie różniła się od Pro w takim stopniu jak dwuletni OnePlus 7 między Pro. W tym roku OnePlus 9 otrzyma płaski ekran AMOLED o przekątnej 6.55 cala pracujący w rozdzielczości FullHD+. Model Pro będzie wyposażony w zagięty po bokach 6.78 calowy panel wykonany w tej samej technologii z rozdzielczością WQHD+. Oba smartfony obsłużą niezwykle płynne 120Hz odświeżanie ekranu.

Kwestia reszty specyfikacji pozostaje jak zawsze flagowa. Pod maską mamy do czynienia z procesorem Qualcomma Snapdragon 888, szybką pamięcią wewnętrzną UFS 3.1 jak i operacyjną LPDDR5. Oba warianty podstawowy oraz Pro otrzymają tę samą baterię o pojemności 4500 mAh z bardzo szybkim 65W ładowaniem przewodowym Warp Charge. Model Pro zarówno tak jak poprzednik będzie wspierał aż 45W ładowanie indukcyjne.

Obie konstrukcje będą niemalże identyczne pod względem wymiarów model Pro będzie gruby na 8.5mm gdy podstawowy OnePlus 9 na 8mm. Oba urządzenia nie mają ważyć więcej niż 200 gram. Spodziewamy się także, że tylko wariant Pro otrzyma oficjalny certyfikat wodoszczelności IP68.

More Stories
Kupowanie telefonu u operatora – czy ma to sens?