apple logo

Touch ID w ekranie już w tegorocznych iPhone’ach?

Apple wprowadzając na rynek kilkanaście lat temu iPhone zrewolucjonizowało rynek mobilnych technologii. Jednak od tego momentu prawdziwej rewolucji próżno szukać, a powiem szczerze, że moim zdaniem Apple w kilku aspektach został w tyle. Liczyłem osobiście, że chociażby składany telefon od amerykańskiego giganta z Cupertino zobaczymy jeszcze w bieżącym roku. Jednak okazuje się, że według najnowszych plotek na takie rozwiązanie przyjdzie nam poczekać jeszcze dobrych kilka lat. Do tego czasu najpewniej konkurencja zasypie nas swoimi rozwiązaniami, które będą równie dobrze wykonanie, a dużo tańsze.

Wracając do tegorocznych iPhone’ów wygląda na to, że Apple zdecyduje się na powrót dobrze nam znanego Touch ID w nowej wersji. Tym razem nie będziemy mieć fizycznego klawisza home wraz z czytnikiem linii papilarnych. Całość ma zostać wykonana w technologii, która od dobrych dwóch lat gości już u konkurencji. Czytnik papilarny w postaci Touch ID ma zostać zintegrowany wraz z ekranem. Kolejną nowością, która ma zostać zaimplementowana jeszcze w tegorocznej odsłonie iPhone’ów jest  możliwość ładowania smartfonów tylko bezprzewodowo. Ostatnia nowość wydaje się bardzo kontrowersyjna, choć nie niemożliwe do realizacji.

Podsumowując iPhone 2021 wydaje się raczej powolną ewolucją niż większą rewolucją. Liczę, że mimo wszystko chociaż pod względem designu otrzymamy więcej nowości. Co sądzicie o pomysłach Apple?

Źródło: gsmarena.com