Asus ROG Phone 4 (5 ) z Snapdragonem 888 wcześniej niż się spodziewamy?

Asus rok w rok wydaje swoje gamingowe smartfony. W internecie pojawiły się informacje, że być może tajwański gigant zaprezentuje swoje flagowce dla graczy wcześniej niż zwykle – czyli w połowie roku. Urządzenie pracuje na najnowszym procesorze Qualcomma.

Otrzymaliśmy wyniki syntetyczne z dwóch benchmarków – Geekbench’a  oraz HTML5. W popularnym teście geekbench Rog Phone 4 (5), którego sercem jest Snapdragon 888 uzyskał 1081 punktów w teście pojedynczego rdzenia i 3584 w konfiguracji wielordzeniowej. Na zrzucie ekranu także widzimy nazwę modelu – ASUS_I005DA dla przypomnienia ROG Phone 3 miał nazwę kodową ASUS_I003DA a więc możemy się spodziewać, że tajwański producent ominie “czwórkę” i przejdzie do nazwy ROG Phone 5.

Screen jednak jeszcze mówi nam o tym, że nadchodzący gamingowy smartfon będzie wyposażony w 8 GB pamięci RAM oraz ma pracować bez zaskoczeń na najnowszym systemie Android 11. Mówi się także o zmianie w wyglądzie, jednak na takowe musimy jeszcze poczekać