sony

Wiemy, które smartfony Sony otrzymają Androida 11

W 2020 roku wyścig związany z aktualizacją swoich smartfonów do najnowszej wersji systemu sygnowanego zielonym robocikiem był mało spektakularny. Do tej pory producenci od samego początku, gdy tylko zaczynały się prace nad testami nowej wersji Androida informowali na bieżąco o postępie prac czy wydawaniu nowych łatek. Teraz jakby temat zszedł nieco na drugi plan, chociaż wiemy z całą pewnością, że część producentów lada moment będzie wydawało już finalne łatki dla swoich urządzeń.

W przypadku Sony szczególnie jeśli chodzi o flagowe modele Japończycy byli w czołówce szybkości wydawania aktualizacji do swoich telefonów. Jednak w bieżącym roku nie mogą się takim „wyczynem” pochwalić, co nie zmienia postaci rzeczy, że w planach na najbliższe miesiące mają kilka aktualizacji. Listę znajdziecie poniżej

  • Sony Xperia 1 II: grudzień 2020,
  • Sony Xperia 5 II: koniec stycznia 2021,
  • Sony Xperia 10 II: koniec stycznia 2021,
  • Sony Xperia 1: luty 2021,
  • Sony Xperia 5: luty 2021

Tak na dobrą sprawę Sony zaktualizuje wszystkie najważniejsze telefony, które miały premierę w ostatnim czasie. Brakuje rozwiązań najtańszych, ale to nie jest nowością, bowiem Sony raczej do tej pory nie zajmowało się zbyt częstą aktualizacją budżetowych czy niskopółkowych rozwiązań. W przypadku powyższych terminów nie trzymałbym się ich kurczowo, może się okazać, że cały proces się przeciągnie w czasie, a w szczególności jeśli kupowałeś telefon u operatora. Tutaj certyfikacja jest dodatkowo wydłużona takiej aktualizacji.

Na powyższej liście znaleźliście swoje telefony? Czy jednak, któryś z telefonów Sony ominęło?

Źródło: gsmarena.com