Oppo Reno 5 Pro 5G wreszcie z flagowym procesorem?

W internecie pojawiły się informacje dotyczące wyglądu i specyfikacji Oppo Reno 5 Pro 5G – bezpośredniego następcy Reno 4 Pro. Najnowszy i najmocniejszy przedstawiciel serii Reno wreszcie doczekał się zdecydowanie ciekawszej specyfikacji, bowiem smartfon ma być napędzany przez procesor MediaTeka. 

Jak wiemy Reno 4 Pro jest bardzo mocnym i drogim średniakiem. Nie oferuje jednak on specyfikacji, która mogłaby położyć konkurencję. Tym razem Oppo zdecydowało się na implementację procesora MediaTek Dimensity 1000+ z 8GB pamięci RAM. Jest to zdecydowanie wielka zmiana, gdyż Snapdragon 765G jest nadal wydajną jednostką – jednak spotykaną w 2 krotnie tańszych propozycjach. W kwestii reszty specyfikacji wiem o 6.55 calowym wyświetlaczu (prawdopodobnie tym samym, którego widzieliśmy w 4 Pro) wykonanym w technologii AMOLED, pracujący w rozdzielczości 1080 x 2400 px i odświeżaniu 90Hz. Bateria ma mieć pojemność 4250 mAh z możliwością superszybkiego 65W ładowania po kablu. Osobiście chciałbym w tej kwocie ujrzeć ładowanie indukcyjne. 

Aspekt fotografii prawdopodobnie ulegnie regresowi. Z przodu ujrzymy 32 Mpx obiektyw selfie (ten sam z poprzednika). Wyspa na aparaty będzie skrywała 64 Mpx główną jednostkę, 8 Mpx ultraszeroki kąt oraz 2 Mpx moduły do makro i wykrywania głębi. Poprzednik mógł pochwalić się jednak dwu krotnym zbliżeniem optycznym. Miejmy nadzieję, że informacje się nie potwierdzą i następca będzie takowe posiadał.  

Personalnie bardzo kibicuje chińskiej marce, jednak ostatnie premiery serii Reno poszły nieco w nie najlepszą stronę. Debiut firmy w Polsce oferował nam bardzo ciekawe i rozsądnie wycenione średniaki, jednak straciły one nieco na oryginalności – jednak kolejne smartfony mogą oferować więcej przydatnych technologii, dzięki którym cena będzie adekwatna do możliwości.

More Stories
Apple stworzy dla Windowsa 10 nowe aplikacje