Europejska Seria Galaxy S21 z Exynosem może być bardziej wydajna od wariantu z Snapdragonem

Niedawno na portalu Geekbench został zauważony flagowy układ Qualcomma na rok 2021 Snapdragon 875. Wcześniej w tym roku pojawiły się także pierwsze benchmarki ukazujące wydajność Exynos 2100, czyli CPU, który będzie napędzał flagowe galaktyki w Europie. Leakster Ice Universe, twierdzi, że autorski układ Samsunga będzie wydajniejszy od Snapdragona. 

Wynik benchmarku Geekbench z około dwóch miesięcy uplasował się w wynikach 1038 pojedynczego rdzenia i 3060 w konfiguracji multi-core. Znany użytkownik twittera opublikował post, w którym twierdzi, iż wynik wielordzeniowej wydajności wzrósł do wyniku 4000 punktów.

Dodatkowo architektura Exynosa ma być taka sama jak w przypadku Snapdragona. Leakster twierdzi, że najmocniejszy rdzeń Exynosa Cortex-X1 będzie rozpędzał się do zegara 2.91 GHz, trzy rdzenie Cortex-A78 do 2.81 GHz a  cztery energooszczędne jednostki Cortex-A55 mają być taktowane 2.21 GHz. Na wykresie widać zdecydowanie przewagę w zegarach nad układem Qualcomma. Oba procesory będą wykonane w 5nm procesie litograficznym.

Qualcomm zostanie zaprezentowany już niebawem, bo z początkiem grudnia a do Exynosów będziemy musieli poczekać do nowego roku. Jeśli przeciek się potwierdzi, sytuacja może się w tym roku odwrócić. Pytanie jak tak wydajny Exynos miałby radzić sobie z odprowadzaniem ciepła i jakby wypadała kultura pracy.

More Stories
Galaxy Note 7 z kolejnymi problemami