ISOCELL Bright HM2 official marketing

Następny flagowiec Samsunga dostanie ulepszoną matrycę względem Galaxy S20 Ultra

Matryce 108Mpix pojawiły się rok temu za sprawą Samsunga, który wypuścił ISOCELL Bright HMX. Mogliśmy ją spotkać na przykład w Xiaomi Mi Note 10. Matryca HMX mimo dużej ilości pixeli działała tak jak inne matryce 64Mpix, czy 48Mpix. Technologia Tetracell 4 pixele w jeden, uzyskując obraz o bardziej przyziemnej rozdzielczości. Wszystko po to, aby uzyskać więcej światła, którego efektem jest lepsza jakość zdjęć. Stąd zdjęcie o rozdzielczości 12Mpix z aparatu 48Mpix miało wyglądać lepiej niż zrobione aparatem 12Mpix.

Później pojawiły się przecieki dotyczące nowej generacji matrycy Samsunga, która miała trafić do serii S20. Przecieki się sprawdziły, a matrycę ISOCELL Bright HM1 otrzymał Samsung Galaxy S20 Ultra. HM1 działał już na technologii Nonacell. Tym razem zamiast łączenia 4 sąsiadujących pixeli na 108Mpix matrycy w celu uzyskania obrazu 27Mpix, połączono 9 pixeli, dające obraz 12Mpix.


Znany leakster @UniverseIce, podobnie jak rok temu donosi o nowej nowej generacji matrycy, która ma się pojawić w nadchodzącym Galaxy S21/S30 – prawdopodobnie Ultra. ISOCELL Bright HM3 będzie ulepszoną wersją matrycy HM1 z Galaxy S20 Ultra, chociaż w międzyczasie pojawiła się jeszcze matryca HM2 w Galaxy Note 20 Ultra. Jak twierdzi Ice Universe, matryca HM3 ma stanowić jedynie małe ulepszenie. Będzie oczywiście oparta o technologię Nonacell, wielkość pojedynczego pixela to wciąż 0,8μm, a nie 0,7μm jak w matrycy HM2. Matryca HM3 połączy 9 sąsiadujących pixeli o wielkości 0,8μm w jeden większy pixel 2,4μm, który uchwyci więcej światła. Leakster informuje także o obecności laserowego autofocus, który zastąpi czujnik ToF (Time of Flight). Z tego Koreańczycy zrezygnowali już w Galaxy Note 20 Ultra na rzecz laserowego autofocusa.

Źródło: Twitter @UniverseIce

More Stories
Sony Xperia E3.