lg logo

Zwijany telefon od LG już niedługo oficjalnie!

Dosłownie dwa tygodnie temu pisałem na łamach MobileWorld24.pl odnośnie pierwszego prototypu zwijanego ekranu od TCL. Wygląda na to, że taki rodzaj telefonów zakróluje na sklepowych półkach znacznie wcześniej niż pierwotnie zakładaliśmy. Z przeciekowych informacji wynika, że już w pierwszym kwartale przyszłego roku oficjalnie koreański producent zaprezentuje światu pierwszy zwijany telefon.

LG Rollable bo tak ma się nazywać ten telefon (nazwa powiedzmy sobie szczerze, nie jest bardzo innowacyjna) zostanie zaprezentowany już w marcu 2021 roku. Jak na razie nie wiemy dokładnie jak sama technologia będzie wyglądać, ale podobnie jak w przypadku LG Wing, ten model ma być równie nietuzinkowy. Jak na razie wszystkie rendery, które znajdują się w tym newsie to jedynie wymysł samego twórcy bez pokrycia jeśli chodzi o sprawdzone dane.

Znając dotychczasową politykę wydawniczą LG raczej Koreańczycy nie zdecydują się na implementację najdroższych podzespołów do swojego telefonu. Będzie to najpewniej średnia, solidna półka, ale bez fajerwerków. Największą nowością i właśnie efektem „wow” ma być zwijany ekran. W przypadku tego modeli możliwe, że będzie wysuwany zarówno z prawej jak i lewej krawędzi, dzięki czemu docelowa przekątna telefonu będzie przypominała rozmiarem całkiem spory tablet.

Oczywiście jak na razie wszystkie powyższe plotki są jedynie naszymi domysłami i plotkami, jednak możliwe, że prędzej czy później oficjalnie poznamy LG Rollable. Czekacie na najnowszy smartfon od Xiaomi?

Źródło: gsmarena.com

More Stories
Ruszyła Polska przedsprzedaż Sony Xperia L1