0

Rysik s-pen to zdecydowanie domena Samsungowej linii Galaxy Note. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że Fold 3 w następnym roku będzie posiadał specjalnie przygotowany dla składaka Samsunga rysik.

Według informacji, które pojawiły się w sieci koreański producent złożył w Światowym Urzędzie Własności Intelektualnej patent składanego smartfona z slotem na rysik w prawym dolnym rogu (seria Note 20 miała go po lewej). Rysik według informacji ma być wymiarowo niemalże taki sam jak w serii Note 20.

Jak wiadomo, obecny Galaxy Z Fold 2 posiada odmienny od klasycznego Note’a ekran, który w składanym telefonie jest plastikiem z domieszką szkła nazwany Ultra Thin Glass  przez producenta, w przypadku Note’a mamy szkło Gorilla Glass. Pod naciskiem szkło nie ulega zniekształceniom, niestety obecne składane ekrany bardzo łatwo uszkodzić – kontakt z paznokciem może się skończyć z permanentnym odciskiem. Rysik także wymaga nacisku, a więc Samsung rozważa wykorzystanie innej technologii AES (aktywnego digitizera elektrostatycznego) który korzysta z jednego czujnika i jest bardziej odpowiedni dla delikatnego ekranu pokrytego UTG. Istnieje też duże prawdopodobieństwo, że warstwa UTG ulegnie zmianie, mianowicie będzie grubsza.

 

Samsung Galaxy S21 z potężnym aparatem

Wcześniejszy wpis

Redmi 9A – recenzja

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy