0

Jeszcze kilka lat temu jeśli chodzi o aktualizację smartfonów tylko posiadacze flagowych smartfonów i to najczęściej tylko tych najnowszych modeli mogli liczyć na aktualizację do najnowszej wersji systemu sygnowanego zielonym robocikiem. Pozostali posiadacze średniopółkowych czy budżetowych rozwiązań byli pozostawienia sami sobie. Na szczęście trend się w tej sprawie mocno zmienił i aktualnie producenci sprzętu mobilnego w zdecydowanej większości przygotowują odpowiednie łatki aktualizacyjne również dla urządzeń nieco tańszych. Jednak dzisiaj koreański producent zaskoczył wszystkich.

Do tej pory najczęściej zdarzało się, że flagowce od Samsunga otrzymywały wsparcie producenta dokładnie na trzy lata, po tym czasie nie otrzymywał już dany model żadnego wsparcia. Trzy lata to dosyć rozsądna długość i w większości użytkowników umożliwia działanie przez cały ten okres z najnowszą wersją systemu sygnowanego zielonym robocikiem. W przypadku dzisiejszej aktualizacji, mówimy o Samsungu Galaxy S7, który swoją premierę miał ponad cztery lata temu. Skąd w takim razie taki update? Najpewniej pojawiła się jakaś krytyczna luka bezpieczeństwa, dlatego też producent zdecydował się na zaimplementowanie najnowszej łatki. Wraz z aktualizacją Galaxy S7 użytkownicy otrzymają zestaw zabezpieczeń datowany na wrzesień bieżącego roku. Update waży około 80 MB więc niezbyt dużo, ale z drugiej strony taka ilość danych nie świadczy zbytnio o ilości zmian, które zostały wprowadzone wraz z nową łatką.

Dokładnie nie wiemy jakie zmiany wprowadza wrześniowa paczka bezpieczeństwa dla tego modelu. Producent rozpoczął proces aktualizacji od Wielkiej Brytanii, więc jeszcze chwile trzeba będzie poczekać na ten update w Polsce, ale są to raczej dni niż tygodnie.

Dajcie znać czy aktualizacja pojawiła się na Waszych telefonach.

Źródło: gsmarena.com

Pop!_OS 20.10 Groovy Gorilla – Co nowego?

Wcześniejszy wpis

Samsung Galaxy S21 z potężnym aparatem

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android