AplikacjeNewsy

Spotify pozwala już wyszukiwać utwory wpisując ich tekst!

0

Najpopularniejszy muzyczny serwis streaming’owy wprowadził właśnie małą nowinkę do swoich mobilnych aplikacji. Nowa funkcja od początku dostępna jest zarówno dla aplikacji dla iOS, jak i aplikacji dla Android’a, czy też Windows’a, macOS’a i Linux’a. Wspomniana funkcja dotyczy tekstów piosenek, niestety jednak nie chodzi jeszcze o ich obecność w trakcie słuchania. Od teraz możemy wyszukiwać utwory po ich tekście.


Zapewne każdy z nas zna sytuację w której siedzi nam w głowie jakaś piosenka. Często znamy też fragment tekstu, ale nic poza tym. Żadnego tytułu, ani wykonawcy. Może się też zdarzyć sytuacja, w której po raz pierwszy słyszymy piosenkę, która nam się podoba, ale już się kończy i nie zdążymy jej Shazam’ować. Jeżeli udało nam się zapamiętać fragment tekstu, to możemy spróbować go wyszukać w aplikacji Spotify. Użytkownicy usługi Apple Music powinni znać tę funkcję od 2018, gdy wprowadzono ją wraz z iOS 12.

Kiedy zaczniemy wpisywać nasz fragment tekstu, będą sie pojawiać różne wyniki, playlisty i utwory. Kiedy aplikacja rozpozna tekst wskaże nam pasujące utwory poprzez biały napis “Lyrics match”.

Źródło: Twitter @linafab

HTC Desire 20 Pro – recenzja

Wcześniejszy wpis

Seria Realme 7 oficjalnie w Polsce – zapowiada się na kolejny murowany hit

Następny wpis