MIUI 12 desktop icons

Spotify pozwala już wyszukiwać utwory wpisując ich tekst!

Najpopularniejszy muzyczny serwis streaming’owy wprowadził właśnie małą nowinkę do swoich mobilnych aplikacji. Nowa funkcja od początku dostępna jest zarówno dla aplikacji dla iOS, jak i aplikacji dla Android’a, czy też Windows’a, macOS’a i Linux’a. Wspomniana funkcja dotyczy tekstów piosenek, niestety jednak nie chodzi jeszcze o ich obecność w trakcie słuchania. Od teraz możemy wyszukiwać utwory po ich tekście.


Zapewne każdy z nas zna sytuację w której siedzi nam w głowie jakaś piosenka. Często znamy też fragment tekstu, ale nic poza tym. Żadnego tytułu, ani wykonawcy. Może się też zdarzyć sytuacja, w której po raz pierwszy słyszymy piosenkę, która nam się podoba, ale już się kończy i nie zdążymy jej Shazam’ować. Jeżeli udało nam się zapamiętać fragment tekstu, to możemy spróbować go wyszukać w aplikacji Spotify. Użytkownicy usługi Apple Music powinni znać tę funkcję od 2018, gdy wprowadzono ją wraz z iOS 12.

Kiedy zaczniemy wpisywać nasz fragment tekstu, będą sie pojawiać różne wyniki, playlisty i utwory. Kiedy aplikacja rozpozna tekst wskaże nam pasujące utwory poprzez biały napis „Lyrics match”.

Źródło: Twitter @linafab