Coraz więcej wydajemy w Google Play i Apple App Store

Bieżący rok pod wieloma względami jest specyficzny. Przez ogólnoświatową pandemię koronawirusa wiele elementów związanych z aktualnymi trendami, które się rozwijały na przestrzeni ostatnich lat zostało odwróconych do góry nogami. Jednym z niewielu branż, które wręcz urosła przy epidemii jest ta związana z mobilnymi rozwiązaniami.

Według najnowszych danych analitycznych z trzeciego kwartału bieżącego roku jednoznacznie wskazują, że wzrosty sięgnęły ponad 30%. Ogólna proporcja pomiędzy Google Play jak Apple App Store się nie zmieniła. Nieco ponad 10 miliardów dolarów przychodów generuje Google Play, natomiast blisko dwa razy tyle App Store. Proporcje odwracają się gdy weźmiemy pod uwagę ilość pobrań z obu sklepów.

Tutaj zdecydowanie prym wiedzie sklep od amerykańskiego giganta z Mountain View. Blisko 30 miliardów pobrań versus 8,2 miliarda. Tak wyglądają statystyki jeśli weźmiemy pod uwagę aplikacje, podobnie też sytuacja wygląda w przypadku gier mobilnych. Jednym słowem na każdym kroku możemy zauważyć wzrosty zarówno ilości pobrań jak i wydanych pieniędzy w obu sklepach.

Źródło: gsmarena.com

More Stories
xiaomi mi 8
Xiaomi Mi 8 oficjalnie