[

Nowy, opłacalny średniak już wkrótce globalnie – Realme C17

Submarka Oppo jest już jakiś czas na naszym rynku. Na początku oferowała bardzo dobrze wycenione średniaki z podwyższonym odświeżaniem. Realme robi dużą konkurencję dla Xiaomi w budżecie poniżej 1000zł – cała tańsza linia C i kolejny bardzo dobrze zapowiadający się model C17 jest kolejnym krokiem mającym przekonać konsumentów do marki – bowiem ten model ma zostać wprowadzony globalnie.

Sercem C17 jest wykonany w 11nm litografii Snapdragon 460 (jeszcze mało spotykany w smartfonach CPU Qualcomma, który ma tylko podobną nazwę z starym Snapdragonem 400) 8 rdzeniowy rozpędzający się maksymalnie do zegara 1.8GHz z 6GB pamięci RAM oraz 128GB pamięci na dane użytkownika.

Na froncie ujrzymy 6.5 calowy wyświetlacz pracujący w rozdzielczości HD+. Matryca została wykonana w technologii LCD IPS i jest odświeżana w 90Hz. Wokół ekranu będą stosunkowo niewielkie ramki z większym podbródkiem oraz po lewej stronie otwór w ekranie na kamerkę do selfie.

Rewers urządzenia jest wykonany z ciekawie mieniącego się plastiku, skrywa skaner linii papilarnych oraz wyspę na 4 obiektywy: 13 Mpx główny, 8 Mpx Ultraszerokokątny oraz dwa mniej użyteczne do makro oraz ToF z rozdzielczością 2 Mpx.

Bateria będzie pojemna na poziomie 5000 mAh z możliwością szybkiego ładowania 18W z dołączoną takową ładowarką do zestawu.

Realme C17 będzie dostępny w kolorach zielonym (Lake Green) oraz granatowym (Navy Blue) w cenie około 190 dolarów – w przypadku wprowadzenia na nasz rynek, możemy się spodziewać ceny około 700zł.

 

More Stories
HTC One Max z 6 calowym wyświetlaczem?