Sony Xperia 5 II oficjalnie – wreszcie kompaktowy flagowiec?

Niedawno chińska strona TENAA pokazała nam pierwsze rendery Xperii 5 II. Dzisiaj japońska firma wydała na świat swojego nowego, na papierze bardzo dobrego flagowca. Xperia 5 II o dziwo może mieć nie tylko potencjał fotograficzny, ale także odświeżana w 120Hz matryca z flagowym układem CPU będzie dobrym wyborem dla mobilnych graczy.

Jak już wiemy, mówimy tu o kompaktowym (wreszcie!) wyświetlaczu 6.1 cala pracującym w rozdzielczości FullHD+ w proporcjach 21:9. Zagęszczenie pikseli na cal gwarantuje ostry obraz, ekran wspiera HDR wraz z znanym z Xperii 1 II trybem twórcy który znacząco poprawia wyświetlane barwy. Trzeba dodać, że dotyk ekranu jest odświeżany w 240Hz.

Smartfon jest napędzany Snapdragonem 865 (jednak bez plusa) z 8 GB pamięci RAM. Będą dwie wersje z 128 lub 256GB pamięci na dane użytkownika z możliwością rozbudowy o kartę microSD.

 

W aspekcie fotografii smartfon pozostaje kopią Xperii 1 II z małą zmianą, a mianowicie brakiem czujnika ToF 0.3 Mpx, który oferował laserowy auto focus. Producent twierdzi, że zostało wprowadzone kilka usprawnień w oprogramowaniu aparatu – Sony umożliwia w swoim nowym flagowcu wykonywaniu zdjęć w formacie JPG+RAW (funkcja znana z klasycznych aparatów) oraz nagrywanie w slow motion 4K przy 120FPS z włączonym HDR’em.

 

Bateria w Sony Xperia 5 II ma 4000mAh z ładowaniem maksymalnie 21W – w zestawie producent dodaje 18W ładowarkę. W kwestii ogniwa zostało zaimplementowano kilka programowych funkcji – między innymi wybranie niższej prędkości ładowania czy limitem wypełnienia ogniwa do 90% – ma to na celu zmniejszyć zużycie cykli.

Z dodatkowych funkcji – jest złącze Mini-Jack 3.5mm, głośniki stereo czy certyfikacje IP68/IPX5. Wymiary bryły to 158.00 x 68.00 x 8.00mm.

Smartfon ma trafić do sprzedaży październiku i kosztować około 4000zł. W tej kwocie na rynku jest już wiele bardzo dobrych flagowców, czy japońska firma dzięki nowej “piątce” wróci do gry – zobaczymy w najbliższym miesiącu.