realme logo

Realme już zapowiada smartfona ze Snapdragonem 875

Powiem szczerze, że dosyć zaskoczyła mnie informacja o nadchodzącym flagowcu chińskiego producenta. Do tej pory w branży mobilnych technologii przyjęło się, że pierwsze przeciekowe informacje związane z danym urządzeniem pojawiają się często dobre kilka miesięcy przed datą rynkowego debiutu. Jednak w przypadku najnowszego smartfona od Realme zaskoczenie jest większe ze względu na fakt, że tak na dobrą sprawę układ, który ma napędzać nowy telefon od Realme jeszcze oficjalnie nie został zapowiedziany.

Mowa w tym wypadku o najnowszym układzie Qualcomma, który jest przeznaczony z myślą o najmocniejszych smartfonach na rynku. Oficjalnie Snapdragon 875 ma zostać zaprezentowany pod koniec bieżącego roku, a pierwsze telefony działające pod kontrolą tego układu na sklepowych półkach powinny się pojawić na początku 2021 roku. Więc na debiut nowego smartfona Realme będziemy musieli poczekać jeszcze dobre kilka miesięcy. Zakładając nawet przy dobrych wiatrach, że będzie to pierwszy telefon ze Snapdragonem 875 to mimo wszystko styczeń 2021 roku wydaje się i tak bardzo optymistyczną wersją.

Jakie nowości przyniesie ze sobą nowy układ Qualcomma? Przede wszystkim nowy lepszy proces litograficzny 5 nm, który ma zapewnić lepszą wydajność, a także mniejszą energożerność układu. Jednak konkretnej specyfikacji całego układu jak na razie nie dostaliśmy. Jak na razie musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejne doniesienia związane z nowym telefonem od Realme, a także układem Qualcomma.

Źródło: pocketnow.com

More Stories
HTC Desire C