smartfony

Jakie są najlepiej sprzedające się telefony pierwszej połowy 2020 roku?

2020 rok zdecydowanie mniej standardowy od poprzednich lat, pomijając same zmiany na rynku mobilnych technologii. W wielu branżach swoje piętno również zostawiła pandemia koronawirusa, która notabene trwa dalej i nie widać jej końca. Branża mobilnych technologii z całą pewnością nie ucierpiała tak jak chociażby część turystyki czy małych usług, ale mimo wszystko spadki w sprzedaży są już niestety zauważalne. Jak w takim razie wyglądała sprzedaż smartfonów w pierwszym półroczu bieżącego roku?

W sumie zaskoczenia nie powinno być. Urządzenia sygnowane logiem nadgryzionego jabłuszka zdecydowanie wiodą prym pod tym względem i nie widać by coś się miał zmienić. Blisko 40 milionów sprzedanych urządzeń tylko i wyłącznie iPhone 11 robi naprawdę duże wrażenia. Kolejne miejsca na podium nie są już tak oczywiste. Galaxy A51 z wynikiem 11,4 miliona, to również świetny wynik dla Samsunga, jednak zaskoczeniem jest pojawienie się na trzecim miejscu Redmi Note 8 i później wersji Pro. W tym roku tabelka jest zdecydowanie bardziej monotematyczna niż w ubiegłych latach. Tak właściwie trzech producentów dominuje Apple z czterema urządzeniami, Xiaomi również z czterema modelami oraz z jednym przedstawicielem Samsung.

Jak sami widzicie liczba sumaryczna sprzedanych modeli z całego półrocza w bieżącym roku jest zauważalnie niższa niż poprzednim roku, co właśnie świadczy o spadku sprzedaży telefonów. Jednak myślę, że jest to raczej przejściowy kryzys, gdzie rynek szybko nadrobi zaległości.

Źródło: pocketnow.com