Google Pixel 5 na najnowszych renderach

Znany leakster, użytkownik twittera @onleaks udostępnił rendery najnowszego smartfona giganta z Mountain View. Z czego możemy zobaczyć Google Pixel 5 jest piorunująco podobny do wydanego niedawno tańszego Pixela 4a.

Urządzenie ma posiadać 5.8 calowy ekran OLED z wyższym prawdopodobnie 120Hz odświeżaniem. Wcześniej krążyły plotki, jakoby Pixel 5 miał być wyposażony w 6.67 calowy ekran, więc możemy potwierdzić ich błędność. 

Z zmian względem pixela 4a są dodatkowe 2 obiektywy – prawdopodobnie szeroki kąt oraz makro/ czujnik TOF. Na rewersie urządzenia zobaczymy standardowy czytnik linii papilarnych. Jak już wiemy, smartfon ma być napędzany przez nie flagowy układ Snapdragon 765G oferujący podobną wydajność do dwuletniego Snapdragona 845.

Smartfon ma wymiary 144,7 x 70,4 x 8,1 mm więc praktycznie są takie same jak w przypadku tańszej czwórki z dopisem a. Z wcześniejszych wiadomości mamy informacje, że bateria ma mieć 3080 mAh czyli naprawdę niewiele jak na standardy 2020. Rozmiar urządzenia idzie jednak za mniejszą baterią. Pixel 5 ma zostać wyposażony w 128GB pamięci na dane użytkownika.

Oczekuje się, że Pixel 5 jak i wersja 5G Pixela 4a zostaną ogłoszone 30 września.

 

More Stories
AirDroid – łatwe zarządanie smartfonem z poziomu przeglądarki