0

Już kilka miesięcy temu pojawiły się domysły jako iż Google Pixel 5 ma działać bez flagowego procesora. Fakt ten został potwierdzony. Urządzenie ma działać na mocnym średnio półkowym procesorze z obsługą sieci 5G.

Jak widać, Pixel 5 jest zasilany przez Snapdragona 765G wspierany 8 GB pamięci RAM. Trzeba też dodać, że urządzenie jest jedynym z listy, które korzysta z najnowszego Androida 11, który jest na pewno lepiej zoptymalizowany względem poprzedników. Snapdragon 765G jest bardzo chętnie wybieranym przez producentów procesorem. Oferuje on wystarczające osiągi (w czystym Androidzie efekty będą jeszcze lepsze), zachowując przy tym odpowiednią proporcję jakości do ceny oraz moduł 5G. Smartfony z zaimplementowanym tym procesorem takie jak Oppo Reno 3 Pro, LG Velvet, Motorola Edge działają naprawdę dobrze.

Dzięki implementacji tańszego procesora możemy się spodziewać relatywnie niższej ceny. Pixel 4 kosztował przy premierze około 3500 zł, więc możemy spekulować iż Pixel 5 z Snapdragonem z serii 700 będzie kosztował poniżej tych 3000 zł.

Redmi 9A debiutuje w Polsce w dobrej cenie

Wcześniejszy wpis

Huawei chce mieć w przyszłości czytnik linii papilarnych na całej powierzchni ekranu

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy