0

Producenci sprzętu mobilnego starają się co rusz wypuszczać na rynek nowe rozwiązania. Jednak tak dobrą sprawę wśród twórców układów mobilnych szczególnie jeśli chodzi o flagowe rozwiązania nie zbyt dużego wyboru. Przede wszystkim mamy Snapdragony od Qualcomma i one od wielu lat są najmocniejszymi układami dla urządzeń działających pod kontrolą systemu sygnowanego zielonym robocikiem. Później mamy MediaTeka, głównie ze średniopółkowymi procesorami, Exynosa od Samsunga, który głównie napędza koreańskie rozwiązania oraz Kirin, który jest z kolei chińskim tworem i głównie montowany jest przy okazji urządzeń Huawei. Dlatego też wybór jednego czy drugiego procesora dla swojego wymarzonego telefonu jest bardzo ważny. Jaki w takim razie układ mobilny jest najpotężniejszy jeśli chodzi o pierwszą połowę bieżącego roku?

Zaskoczeniem najpewniej nie jest dla Was pierwsze miejsce, bowiem bezapelacyjnie wygrywa tutaj Qualcomm ze swoim Snapdragonem 865. Wykręca on ponad 400 tysięcy punktów w AnTuTu. Dużo bardziej zaskakuje drugie miejsce czyli procesor od MediaTeka czyli Dimensity 1000+, który wygrywa starcie z Kirinem 990 i Snapdragonem 855+. Różnice później między poszczególnymi układami mocno rosną i widać też zdecydowanie jaką przewagę ma Qualcomm ze swoim układem, a zapewne w niedalekiej przyszłości będziemy mogli poznać odświeżoną wersję Snapdragona 865+. Wszystkie powyższe wyniki opierają się na testach, które zostały wykonane przez użytkowników benchmarka AnTuTu.

Zastanawiacie się najpewniej dlaczego w powyższym zestawieniu nie jest uwzględniony w ogóle Exynos od Samsunga. Lista powstała dla urządzeń, które są dostępne w Chinach. W przypadku flagowców koreańskiego producenta między innymi rodziny Galaxy S20 to w Państwie Środka są dostępne tylko wersje ze Snapdragonem 865, nie ma natomiast z Exynosem. Stąd właśnie nie pojawia się ten układ w zestawieniu.

Jak sami widzicie jeśli chcecie stawiać na najmocniejszy układ zdecydowanie musicie szukać smartfonów ze Snapdragonem 865 na pokładzie. Pozostałe są również wydajne, ale różnice są już widoczne.

Źródło: gsmarena.com

Nowe funkcje nakładki OnePlus HydrogenOS 11

Wcześniejszy wpis

Redmi 9A debiutuje w Polsce w dobrej cenie

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy