Asus Rog Phone III jako pierwszy smartfon z Snapdragonem 865+

Już dosłownie za kilka dni tajwański producent zaprezentuje pierwszy smartfon z “nowym” snapdragonem 865+. Rog Phone III po premierze będzie najwydajniejszym Androidowym flagowcem dostępnym na rynku. Finalne rendery dostarcza nam znany w mobilnym świecie użytkownik twittera – evleaks. Smartfon jako pierwsze trafi na chiński rynek, premiera światowa będzie nieco później.

Specyfikację smartfona otwiera 6.59 calowy wyświetlacz wykonany w technologii AMOLED z odświeżaniem na poziomie 120Hz pracujący w rozdzielczości 2340 x 1080 pikseli. W kwestii opcji pamięciowych, będziemy mieć tak jak poprzednio trzy wersje ostatnio były nazwane (strix, elite oraz ultimate). Pierwsza będzie obsługiwała 8 GB pamięci RAM wraz z 128 GB pamięci na dane, kolejna 12 GB RAM z 256 GB ROM oraz najmocniejsza z aż 16 GB pamięci operacyjnej i 512 GB pamięci zewnętrznej. Na rewersie urządzenia widzimy system 3 obiektywów – 64 Mpx główny, 13 Mpx ultra szeroki kąt i prawdopodobnie teleobiektyw. Oczekujemy też ogniwa na poziomie 5900 mAh (6000 mAh jest też prawdopodobne, “dwójka” bowiem miała taką pojemność). 

Telefon w kwestii designu jest raczej skierowany dla graczy, futurystyczne plecki z podświetleniem RGB jak w poprzedniku. Producent najwyraźniej chce się trzymać takiego wyglądu i nie wprowadza zbytnio dużych zmian. Chociaż przód smartfona jest jak najbardziej na plus, nie ma tu żadnych wcięć czy otworów a więc jest naprawdę symetrycznie i elegancko.

More Stories
iPhone 6 z 4,8 calowym wyświetlaczem?