Mniejsze pojemności baterii w nowych iPhone niż się spodziewaliśmy?

Ostatnio nie dostajemy dobrych wieści od giganta z Cupertino, niedawno dowiedzieliśmy się o braku ładowarki w zestawie. Pojawiły się też plotki, że poprzednie przecieki dotyczące wielkości baterii były błędne i Apple zastosuje o wiele mniejsze ogniwa w swoich flagowcach.

Możliwe wielkości baterii nowych iPhone

W internecie pojawiły się informacje dotyczące trzech modeli baterii 2471, A2431 i A2466 chociaż jak wiemy będą 4 nowe flagowce ale dwa modele 6.1 calowe będą miały te same pojemności.

5.4 calowy iPhone 12 – 2227 mAh
6.1 calowy iPhone 12 Max – 2775 mAh
6.1 calowy iPhone 12 Pro – 2775 mAh
6.7 calowy iPhone 12 Pro Max – 3687 mAh

Patrząc na powyższe wielkości można dojrzeć się pewnych paradoksów oraz można przypuszczać, że iPhone 12 Max będzie miał lepsze czasy na ekranie. Model Pro musi przecież mieć wyświetlacz o wyższej rozdzielczości i jak wiemy z poprzednich przecieków wyższe odświeżanie ekranu.

Możemy oczekiwać, że najnowszy flagowy procesor A14 Bionic wykonany w nowej 5mm litografii będzie bardziej energooszczędny, co pozwoli uzyskać dłuższe czasy na baterii przy mniejszych ogniwach. Plusem jest to, że każdy tegoroczny iPhone będzie miał matrycę OLED zamiast LCD, która też się cechuje wyższą oszczędnością energetyczną.

More Stories
TP-Link Neffos X9 – recenzja