OnePlus

Nowe telewizory od OnePlus – będzie ciekawie!

W ostatnim czasie wszelkie urządzenia, które znajdziemy w naszym domu, stają się coraz bardziej „smart”. Wielu producentów skupia się na implementacji coraz bardziej zaawansowanych funkcji, które pozwolą na stworzenie systemu inteligentnego domu. Jednymi z urządzeń, które w ostatnim czasie „zmieniły swoje oblicze”, są telewizory. 

W dzisiejszych telewizorach standardem stała się obsługa Smart TV – w ten sposób poza klasyczną „kablówką” nic nie stoi na przeszkodzie użytkowania internetowych portali takich jak YouTube czy Netflix. Jednym z najbardziej zaufanych producentów w tej branży jest Samsung – firma robi tutaj ogromne kroki ukazując coraz wyższe jakości obrazu. Najmłodszą marką na półkach z telewizorami jest jednak Xiaomi – póki co znaleźć możemy jedynie kilka modeli tej firmy. Rynek zatem cały czas rośnie w nowe propozycje – być może następna nadejdzie już niedługo. 

Niewiele osób może o tym wiedzieć, ale od niedawna swoje telewizory produkuje także chińska marka OnePlus. Do tej pory producent zaprezentował dwa modele w tym dziale – Q1 i Q1 Pro.  Oba modele mają przekątną 55 cali, rozdzielczość 4K, a ich matryce wykonano w technologii QLED. Serię należy jednak zaliczyć do telewizorów bardziej „premium” – ich ceny startują od około $925. Firma jednak w najbliższym czasie zamierza poszerzyć gamę swoich produktów. 

Premierę nowych telewizorów OnePlus zaplanował na 2 lipca. Producent potwierdził, iż do serii trafią trzy modele, a ich ceny będą znacznie niższe niż w przypadku serii Q1. W serii znajdziemy poniższe modele:

  • 32-calowy o rozdzielczości HD;
  • 43-calowy o rozdzielczości Full HD lub QHD
  • 55-calowy o rozdzielczości Full HD lub QHD

W kwestii designu telewizory mają zaoferować cienkie ramki, przynajmniej przy trzech krawędziach ekranu. Na pokładzie znajdzie się także obsługa Dolby Vision i Dolby Atmos. Telewizory mają mieć także grubość na poziomie 6,9 mm. Ceny nowej serii mają startować od około $265 kończąc mniej więcej na $660. 

OnePlus zamierza zatem powalczyć na rynku telewizorów. Być może pewnego dnia producent zdecyduje się na wprowadzenie swoich modeli do kraju nad Wisłą – patrząc na design serii Q1 jestem na tak! 

Źródło: gsmarena.com

More Stories
Samsung Galaxy Watch Active 2
Samsung Galaxy Watch Active 2 w pełnej okazałości na zdjęciach