Premiera Realme X3 – tym razem bez modułu peryskopowego

Niedawno submarka Oppo zaprezentowała flagowca – Realme X3 SuperZoom, producent w tym modelu zdecydował się na implementację obiektywu peryskopowego. Realme X3 jest dokładnie tym samym flagowcem odchudzonym o ten moduł.

Realme X3 to nadal tani flagowiec

Bez dwóch zdań nowy produkt Realme nadal będzie urządzeniem flagowym. Producent w zamian za 8 Mpx moduł peryskopowy oferujący 5 krotne przybliżenie optyczne zastosował 12 Mpx teleobiektyw z mniejszym, bo dwukrotnym zoomem optycznym. Z tego faktu wyniknie tylko jedno, niższa cena. Reszta modułów to główny – 64 Mpx z światłem 1.7, 8 Mpx szeroki kąt 119 stopni oraz 2 Mpx obiektyw makro.

Kolejną zmianą względem wersji SuperZoom jest niższą rozdzielczość głównego modułu przedniego aparatu, przypominając wariant z peryskopowym przybliżeniem ma z przodu takowe dwa – główny 32 Mpx oraz szerokokątny 8 Mpx. Realme X3 ma mieć główny 16 Mpx i niezmiennie 8 Mpx szeroki. 

Awers telefonu to 6.6 calowy wyświetlacz LCD IPS pracujący w rozdzielczości FullHD+ 2400 x 1080 pikseli z odświeżaniem 120 Hz. Smartfon jest napędzany przez zeszłoroczny procesor  (nadal bardzo wydajny) Snapdragon 855+. Wspierany ma być on 8 GB pamięci ram oraz 128 GB pamięci UFS 3.0 na dane użytkownika. Całość zasilana przez 4200 mAh ogniwo z szybkim 30W ładowaniem. W smartfonie nie zabraknie potrzebnych łączności takich jak NFC czy Bluetooth 5.0. Z faktu, że urządzenie korzysta z matrycy IPS, producent zastosował czytnik linii papilarnych na bocznej ramce.

Cena Realme X3

Droższy wariant SuperZoom kosztuje u nas 2399zł z racji, że zmian nie ma tak dużo możemy się spodziewać niższej ceny chociaż nieznacznie, zapewne będzie to gdzieś w okolicach 2000 zł.

More Stories
Wyciekła pełna specyfikacja Ulefone Armor 7