Podkręcony Snapdragon 865 – przecieki Asus ROG Phone III

Tajwańskie przedsiębiorstwo prężnie co roku wydaje nowe urządzenia dla entuzjastów gier mobilnych. Trzeci już z kolei Rog Phone na start ma otrzymać podkręcony procesor oferujący już i tak świetne wyniki w grach.

Wielkie podobieństwo do Rog Phone’a 2

 

Producent prawdopodobnie wychodzi z założenia, że nie zmiana nie jest potrzebna. Poprzednik również nie zmienił się jakoś diametralnie względem pierwszego, zmian w designie praktycznie tu nie ma edynie dodatkowy obiektyw (prawdopodobnie nowe oczko teleobiektywu) na rewersie telefonu jest jakąkolwiek zmianą. Reszta poza nieznacznymi kosmetycznymi poprawkami – “gamingowe” akcenty.

W kwestii sprzętowej Asus poszedł za trendami, niestety smartfon jest pozbawiony złącza słuchawkowego Jack 3.5 mm. Aby podłączyć jakiekolwiek peryferia słuchawkowe trzeba będzie użyć gniazda USB-C, które ma być umieszczone w ciekawym miejscu. Port ma zostać umiejscowiony nie na dolnej ale bocznej, lewej ramce. Taka decyzja była spowodowana zapewne aby tylko ułatwić korzystanie z smartfonowych akcesoriów dla graczy. 

Mocna specyfikacja urządzenia 

Smartfon ma być wyposażony w duży (zeszłoroczny) ekran o przekątnej 6.59 cala działający z rozdzielczością FullHD+ odświeżany w 120 Hz. Rog Phone III ma mieć fabrycznie podkręconego Qualcomm Snapdragona 865 aż do wartości 3.091 GHz (domyślnie najszybsze rdzenie działają z częstotliwością 2.84 GHz). W kwestii wielkości pamięci ram możemy jak na razie spekulować może być to identyczna wartość jak w tamtym roku – 12 GB czy nawet 16 GB. Całość ma być zasilana pojemnym ogniwem 6000 mAh z możliwością szybkiego, 30 W ładowania. Będzie też możliwość połączenia z siecią 5G. 

Smartfon będzie działał na Androidzie 10 z autorską nakładką ZenUI, oczywiście nieco zmienioną na potrzeby dodania urządzeniu bardziej gamingowego akcentu.

 

More Stories
iOS8,Healthbook- monitor zdrowia